Posiedzenie Komisji Bezpieczeństwa i Porządku

W dniu 14 września 2021 r. pod przewodnictwem Iwony Sierockiej – Wicestarosty odbyła się Komisja Bezpieczeństwa i Porządku. Na początku posiedzenia uczczono minutą ciszy pamięć zmarłego śp. Mariusza Bienka – Starosty Płockiego.

Następnie omówiono trudną sytuację Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Plocku, którą przedstawił Stanisław Kwiatkowski – Dyrektor Szpitala. Sytuacja w szpitalu jest bardzo trudna. Głównym problemem z jakim boryka się placówka, są kwestie finansowe związane z podwyżkami dla pracujących lekarzy. Zdaniem dyrekcji szpitala, jeśli nie uda się ustabilizować sytuacji może dojść do zamknięcia oddziałów m.in. płucnego, dziecięcego oraz  nefrologicznego.  Stąd też w sprawie ma odbyć się spotkanie w Warszawie, celem podjęcia dyskusji aby ustabilizować narastający problem, którego konsekwencje będą niestety niekorzystne dla pacjentów.

Kolejnym punktem posiedzenia było zaopiniowanie „Programu zapobiegania przestępczości oraz ochrony bezpieczeństwa obywateli i porządku publicznego „Bezpieczny Powiat Płocki 2021- 2024”, który przestawił Piotr Jakubowski – kierownik Biura Spraw Obronnych i Zarządzania Kryzysowego. Komisja jednogłośnie zaopiniowała pozytywnie projekt programu.

Następnie dokonano podsumowania akcji „Bezpieczne Wakacje”. Swoje sprawozdania złożyli przedstawiciele powiatowych służb, inspekcji i straży m.in. mł. insp. Mariusz Kryszkowski – Komendant Miejski Policji, Grzegorz Bieńkowski- p.o. Dyrektor PSSE w Płocku, Katarzyna Linowska – Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowalnego oraz Małgorzata Struzik – Dyrektor Wydziału Edukacji, Kultury i Spraw Społecznych.

Na koniec przewodnicząca obradom Iwona Sierocka- Wicestarosta podziękowała służbom za dotychczasowe działania na rzecz rozwoju bezpieczeństwa mieszkańców w powiecie płockim.

od poniedziałku do piątku w godz. 7:30 - 15:30

Wydział Komunikacji: