Ostatnie pożegnanie Starosty Płockiego śp. Mariusza Bieńka

"Można odejść na zawsze, by stale być blisko" - pisał ks. Jan Twardowski.

W czwartek, 2 września 2021, pożegnaliśmy śp. Mariusza Bieńka, Starostę Płockiego od 2014 r. W mszy św. pogrzebowej, odprawionej w płockiej Bazylice Katedralnej przez Biskupa Diecezji Płockiej Mirosława Milewskiego, wzięły udział setki osób. Byli parlamentarzyści, samorządowcy, przyjaciele, znajomi, współpracownicy Pana Starosty. Mnóstwo ludzi, którzy doświadczyli dobroci, życzliwości i wsparcia od śp. Mariusza Bieńka.

Ale przede wszystkim była pogrążona w niewyobrażalnym smutku Rodzina.

Wiele osób wspominało, jak bardzo Pan Starosta lubił ludzi, a ludzie lubili Jego. Zawsze życzliwy, uprzejmy, kulturalny, otwarty. Potrafił znaleźć nić porozumienia z każdym, bez względu na poglądy, wyznanie czy wykształcenie. Każdego traktował równo, z należytym szacunkiem i sympatią. Jako samorządowiec miał mnóstwo pracy, był nieustannie zajęty, a mimo to zawsze znalazł czas dla każdego, kto poprosił o rozmowę czy spotkanie.

Podczas uroczystości pogrzebowych widać było, jak wielu osobom był bliski...

Podobno nie ma lepszej śmierci, jak w chwili szczęścia. Śp. Starosta Mariusz Bieniek odszedł, oddając się swojej pasji. Dobry Bóg pozwolił Mu również ostatnie tygodnie życia spędzić tylko z najbliższymi.

Wszystkim, którzy wzięli udział w ostatnim pożegnaniu naszego Szefa, składamy najszczersze wyrazy wdzięczności. Śp. Mariusz Bieniek spoczął na cmentarzu w Łętowie (gm. Bodzanów) w rodzinnym grobowcu.

Rodzinę Pana Starosty zapewniamy o naszej pamięci i modlitwie.

Pokój Jego duszy.

Starostwo Powiatowe w Płocku
ul. Bielska 59, 09-400 Płock
tel.: (0-24) 267-68-00
fax: (0-24) 267-68-48
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
www.powiat-plock.pl


Godziny Pracy Urzędu:
od poniedziałku do piątku w godz. 7:30 - 15:30

Wydział Komunikacji:
tel. +48 (24) 267-68-22
+48 (24) 267-68-18
+48 734-464-308

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2019 Starostwo Powiatowe w Płocku
herb powiatu
Projekt i wykonanie: HEDEA
Ta strona wykorzystuje pliki cookies i inne podobne technologie. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w pamięci Twojego urządzenia.
Ok