Obostrzenia w województwie mazowieckim dotyczące COVID -19

W związku ze wzrostem liczby zachorowań władze rządowe podjęły decyzje o wprowadzeniu zaostrzenia obostrzeń w kolejnych dwóch województwach tj. mazowieckim i lubuskim. Od 15 marca do 28 marca we wskazanych regionach będą obowiązywały poniższe ograniczenia:

• zamknięte baseny (wyjątkiem są baseny w podmiotach wykonujących działalność leczniczą i dla członków kadry narodowej); sauny, solaria, łaźnie tureckie, salony odchudzające, kasyna.
  • hotele (wyjątkiem są m.in. hotele robotnicze, a także noclegi świadczone w ramach podróży służbowych – dokładny katalog wyjątków wraz z wymaganym potwierdzeniem odbywania podróży służbowej znajdzie się w rozporządzeniu); - galerie handlowe – z wyjątkiem m.in.: sklepów spożywczych, aptek i drogerii, salonów prasowych, księgarni, sklepów zoologicznych i z artykułami budowlanymi. W galeriach handlowych nadal będą mogły działać m.in. usługi fryzjerskie, optyczne, bankowe, pralnie;
  • teatry, muzea, galerie sztuki (możliwa jest jednak organizacja prób i ćwiczeń, a także wydarzeń online);
  • kina (zakaz projekcji filmów dotyczy również domów i ośrodków kultury);
  • stoki narciarskie, kluby fitness i siłownie; obiekty sportowe (mogą działać wyłącznie na potrzeby sportu zawodowego i bez udziału publiczności);
  • uczniowie klas I-III będą funkcjonować w trybie mieszanym, czyli hybrydowym. Część uczniów danej szkoły będzie mogła uczyć się stacjonarnie, a część – zdalnie, pozostałe klasy nadal mają naukę zdalną.

Szczegóły dostępne na stronie ministerstwa zdrowia

od poniedziałku do piątku w godz. 7:30 - 15:30

Wydział Komunikacji: