Kolejne ustalenia Powiatowego Sztabu Zarządzania Kryzysowego

25 lutego odbyło się kolejne posiedzenie powiatowego sztabu zarządzania kryzysowego w sprawie sytuacji powodziowej w Powiecie Płockim.

Spotkanie odbyło się on- line, a wzięli w nim udział m.in. : Wójtowie i Burmistrzowie nadwiślańskich gmin powiatu płockiego, przedstawiciele powiatu sochaczewskiego, Tomasz Wujek Zastępca Dyrektora ds. Powodzi i Suszy z Państwowego Gospodarstwa Wodnego Wody Polskie,   Artur Boruta z  WOT, mł. insp. Mariusz Kryszkowski – Komendant Miejski Policji w Płocku, bryg Jacek Starczewki z PSP w Płocku, Michał Twardy- Sekretarz Powiatu, Piotr Jakubowski- Kierownik Biura Zarządzania Kryzysowego, Karolina Koper- Dyrektor Wydziału Rozwoju Gospodarczego i Promocji.

Spotkanie poprowadziła Iwona Sierocka- Wicestarosta.

Sytuacja na rzece jest nadal bardzo trudna. Tomasz Wujek Zastępca Dyrektora ds. Powodzi i Suszy przekazał informację, że  Wody Polskie otrzymały zezwolenie na niezwłoczny odłów i przeniesienie 37 sztuk bobrów m.in. z Dobrzykowa, Nowego Troszyna, gminy Gąbin, Wykowa, gminy Słupno, z Kępy Polskiej oraz gminy Bodzanów.

Ponadto ustalono, że worki oraz geowłóknina są przekazywane na bieżąco zgodnie z zapotrzebowaniem do potrzebujących gmin. Dodatkowo, żołnierze Wojsk Obrony Terytorialnej są do dyspozycji i dyżurują w najbardziej zagrożonych miejscach, gdzie służą pomocą. W Wyszogrodzie w miejscach gdzie jest ryzyko zalania, zabezpieczono budynki folią i  workami z pisakiem.

W Kępie Polskiej na zlecenie Wojewody Mazowieckiego stacjonują służby wojskowe, które robią rozpoznanie terenu.  Na obecną chwilę nie ma decyzji o użyciu ładunków wybuchowych. Lodołamacze kruszą lód obecnie na wysokości Płocka.

Stan wody w Wiśle na godz. 5:00 wynosił :

Wyszogród – 646 cm, stan alarmowy przekroczony  o 53 cm

Gmina Mała Wieś -  551 cm, stan alarmowy przekroczony o 66 cm

Wykowo, gmina Słupno - 555 cm, stan alarmowy przekroczony o 125 cm;

Dobrzyków - 466 cm, stan alarmowy przekroczony o 116 cm.

od poniedziałku do piątku w godz. 7:30 - 15:30

Wydział Komunikacji: