XXIII Sesja Rady Powiatu

Obrady XXIII Sesji Rady Powiatu w Płocku rozpoczął Przewodniczący Lech Dąbrowski minutą ciszy dla Śp. Adama Sierockiego Wiceprzewodniczącego Rady Powiatu. Mandat po zmarłym Adamie Sierockim objęła Marta Magdalena Michalak, która złożyła uroczyste ślubowanie.

Zmiany w wieloletniej prognozie finansowej oraz zmiany w budżecie powiatu na rok 2021, wprowadzające nowe inwestycje, to główne punkty obrad dzisiejszej sesji.

Tematem dominującym, była również ocena sytuacji zagrożenia powodziowego na terenie powiatu płockiego. Dziękuję za dotychczasową trudną pracę w walce z żywiołem: wszystkim członkom Ochotniczych Straży Pożarnych zaangażowanych w patrole i działania na wałach, samorządowcom poszczególnych gmin nadwiślańskich, Państwowej Straży Pożarnej, przedstawicielom „Wód Polskich” i RZGW za dobrą komunikację i rzetelne zaangażowanie w aktualne zagrożenie, Oddziałom WOT, które już działały na naszym terenie i od dziś będą nas dalej wspierać, Służbom Wojewody Mazowieckiego za wsparcie, szczególnie za przekazanie zasobów z magazynu przeciwpowodziowego, podziękowania dla załóg „lodołamaczy”, którzy w tak trudnych warunkach dali radę przebić się przez ogromny zator w Woli Brwileńskiej. Na koniec moje szczególne podziękowania dla najbliższych współpracowników Powiatowego Biura Zarządzania Kryzysowego z Kierownikiem Piotrem Jakubowskim na czele. – powiedział Mariusz Bieniek Starosta Płocki.

On-linową  sesję z budynku Starostwa Powiatowego w Płocku prowadził Przewodniczący Rady Lech Dąbrowski, który na zakończenie obrad przyjął od Radnych złożone interpelacje i zapytania. Złożył też w imieniu swoim i kolegów radnych życzenia Panu Maciejowi Jabłońskiemu, dzisiejszemu solenizantowi.

od poniedziałku do piątku w godz. 7:30 - 15:30

Wydział Komunikacji: