Posiedzenie Powiatowego Sztabu Kryzysowego

 23 lutego 2021 r. Starosta Płocki Mariusz Bieniek zorganizował posiedzenie powiatowego sztabu zarządzania kryzysowego w sprawie sytuacji powodziowej w Powiecie Płockim.

Sytuacja na rzece jest nadal bardzo trudna, a w najbliższych dniach może być jeszcze trudniejsza. Mimo tego, że zator w Woli Brwileńskiej ruszył, dzięki akcji lodołamaczy (o godzinie 13:30 w dniu dzisiejszym dopłynęły do Popłacina),  to woda w Wyszogrodzie i Kępie Polskiej cały czas się podnosi. Dlatego też musimy być przygotowani na najtrudniejszy scenariusz- powiedział Starosta Płocki Mariusz Bieniek, prosząc jednocześnie włodarzy gmin nadwiślańskich o przedstawienie bieżącej sytuacji w terenie.

Wójtowie przekazali Staroście informacje o dotychczas podjętych czynnościach i stanie przygotowań do działań na wypadek powodzi. Dane na temat aktualnej sytuacji powodziowej przekazali również przedstawiciele RZGW i służb mundurowych z Powiatu Płockiego.

Spotkanie zakończyło się przyjętymi wspólnie rekomendacjami:

  1. w dniu dzisiejszym do Wojewody Mazowieckiego zostanie skierowane pismo o dodatkowe zabezpieczenie worków, geowłókniny, a także piasku niezbędnego do zabezpieczania wałów przeciwpowodziowych,
  2. Starosta zaproponował aby od jutra powróciły całodobowe patrole wałów nadwiślańskich,
  3. poproszono o zabezpieczenie jednostek WOT-u w razie wystąpienia powodzi, w liczbie co najmniej 80 osób,
  4. w związku z ogromnymi zniszczeniami, których na naszym terenie dokonują bobry, rozważano możliwość odstrzału w/w zwierząt zgodnie z zezwoleniami, które posiadają koła łowieckie,
  5. Starosta zadeklarował pomoc w zakwaterowaniu i wyżywieniu osób biorących udział w akcji zabezpieczania przeciwpowodziowego na naszym terenie,
  6. ustalono również, że na kolejny sztab kryzysowy zostanie poszerzony o włodarzy sąsiednich nadwiślańskich powiatów.

W spotkaniu udział wzięli: Wójtowie i Burmistrzowie: Iwona Gortat, Zygmunt Wojnarowski,  Jerzy Staniszewski, Krzysztof Jadczak, Jacek Kozłowski, Agnieszka Ruclak, Mirosław Krysiak, mł. insp. Mariusz Kryszkowski – Komendant Miejski Policji w Płocku, st. bryg. Grzegorz Padzik- Komendant Miejski PSP w Płocku, ppłk. Wojciech Nawrocki – Wojskowy Komendant Uzupełnień w Płocku, Anna Łukaszewska – Trzeciakowska – Dyrektor Regionalnego Zarządu Gospodarki Wodnej w Warszawie, Waldemar Kuta – Dyrektor Zarządu Zlewni we Włocławku, Artur Subda – Koordynator Wydziału Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego MUW w Warszawie, Hilary Januszczyk– Wiceprezes Zarządu Oddz. Woj. Związku OSP RP, Prezes Zarządu Oddziału Powiatowego OSP RP, Iwona Sierocka- Wicestarosta, Michał Twardy- Sekretarz Powiatu, Piotr Jakubowski- Kierownik Biura Zarządzania Kryzysowego, Karolina Koper- Dyrektor Wydziału Rozwoju Gospodarczego i Promocji.

Spotkanie odbyło się on- line.

 

Starostwo Powiatowe w Płocku
ul. Bielska 59, 09-400 Płock
tel.: (0-24) 267-68-00
fax: (0-24) 267-68-48
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
www.powiat-plock.pl


Godziny Pracy Urzędu:
od poniedziałku do piątku w godz. 7:30 - 15:30

Wydział Komunikacji:
tel. +48 (24) 267-68-22
+48 (24) 267-68-18
+48 734-464-308

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2019 Starostwo Powiatowe w Płocku
herb powiatu
Projekt i wykonanie: HEDEA
Ta strona wykorzystuje pliki cookies i inne podobne technologie. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w pamięci Twojego urządzenia.