Lodołamanie zawieszone do środy !

Ze względu na panujące niekorzystne warunki hydrologiczno-meteorologiczne lodołamanie na Zbiorniku Wodnym Włocławek zostało zawieszone do środy- taka decyzja zapadła dziś przed południem w siedzibie Wód Polskich, gdzie odbyło się posiedzenie sztabu w sprawie dalszych działań związanych z ochroną przeciwpowodziową rejonu Środkowej Wisły.  Jak informują Wody Polskie, jutro odbędzie się kolejny sztab i zostaną podjęte dalsze decyzje.

Wczoraj lodołamacze dopłynęły do miejscowości Dąb Polski, a na noc wróciły do Włocławka. Dziś miały ponownie pracować na Wiśle. Lodołamacze mają do rozkruszenia około 90 km lodu.

Obecnie stan Wisły na terenie Powiatu Płockiego utrzymuje się na wysokim poziomie, na szczęście woda na razie przestała przybierać. Na wodowskazie w Wyszogrodzie o godz. 8.00 zanotowano 585 cm, (stan alarmowy wynosi 550 cm). Wodowskaz w Kępie Polskiej wskazywał 498 cm (stan alarmowy 500).

Przypomnijmy, wczoraj do gmin nadwiślańskich, czyli  na miejsce działań zabezpieczających przed wodą dostarczono z Powiatowego Magazynu Przeciwpowodziowego: 12 tys. worków, ok. 900 m2 geowłókniny oraz ok 250 m2 folii.  Dodatkowo Wojewoda Mazowiecki przekazał 120 tyś worków, 100 łopat i 36 rolek folii.

Bardzo istotna jest też pomoc jaką wobec strażaków świadczą inne osoby. Wszyscy biorący udział w akcji zabezpieczania wałów wspierani są przez ludzi dobrej woli, Koła Gospodyń Wiejskich oraz inne instytucje, które przygotowują dla nich ciepłe posiłki. Serdecznie za tę pomoc dziękujemy!!!

Przypominamy alarmy przeciwpowodziowe obowiązują dla:  Miasta i Gminy Wyszogród oraz Gąbin, Gmin: Bodzanów, Mała Wieś, Słupno, Słubice, Nowy Duninów.

od poniedziałku do piątku w godz. 7:30 - 15:30

Wydział Komunikacji: