Św. Mikołaj dla Ochotniczego Pożarnictwa

Ochotnicze Straże Pożarne to organizacje, cieszące się najwyższym i niezmiennym zaufaniem społecznym w kraju.  Ich podstawowym celem są działania ratowniczo- gaśnicze oraz działanie dla rozwoju lokalnych społeczności.

Pomimo ograniczeń związanych z koronawirusem strażacy ochotnicy wykonują swoje czynności służbowe, co jest niezwykle cenione przez mieszkańców naszego regionu.

W grudniu 2020 wiele jednostek OSP otrzymało nowe samochody ratowniczo- gaśnicze są to m.in.: OSP Stara
Biała, OSP Brwilno, OSP Bronowo- Zalesie gm. Stara Biała, OSP Bodzanów, OSP Cekanowo, gm. Słupno, OSP Bądkowo Kościelne.

Dzięki pomocy finansowej Samorządów: Województwa Mazowieckiego, Powiatu Płockiego gminnych , mieszkańców gmin i miast oraz MWSiA i WFOŚiGW, druhowie strażacy mogą cieszyć się z nowych pojazdów pożarniczych, które służą dla mieszkańców gmin z powiatu płockiego.

Na zaproszenie poszczególnych Zarządów OSP Goście ze stroikami świątecznymi i życzeniami świątecznymi cieszyli się razem ze strażakami z darów od św. Mikołaja:  Przewodniczący Rady Powiatu Wiceprezes ZOP ZOSP RP dh Lech Dąbrowski, Prezes Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Płocku dh Hilary Januszczyk oraz Przewodnicząca Rady Gminy Stara Biała Pani Małgorzata Lewandowska, Wójt gminy Stara Biała Sławomir Wawrzyński. Do OSP Brwilno przybył Poseł na Sejm RP dh Arkadiusz Iwaniak.

od poniedziałku do piątku w godz. 7:30 - 15:30