XXI sesja Rady Powiatu w Płocku. Przyszłoroczny budżet uchwalony.

XXI sesja Rady Powiatu w Płocku w kadencji 2018-2023 odbyła się 23 grudnia 2020 r. z wykorzystaniem środków porozumiewania się na odległość. Przewodniczący Rady Lech Dąbrowski prowadził sesję z siedziby Starostwa Powiatowego w Płocku.

Obrady rozpoczęto  od uczczenia minutą ciszy pamięci zmarłego byłego Radnego Powiatu Płockiego i Wiceprzewodniczącego Rady Powiatu w Płocku Daniela Zaborowskiego.

Następnie Radni przeszli do realizowania zaplanowanych punktów obrad. Najważniejszymi punktami sesji było przyjęcie uchwalenie Wieloletniej Prognozy Finansowej Powiatu Płockiego oraz uchwalenie budżetu Powiatu Płockiego na rok 2021.  Uchwały te przyjęto większością głosów!

Starosta Mariusz Bieniek w imieniu swoim i Zarządu Powiatu Płockiego podziękował wszystkim radnym, za głosy, za opinie, za słowa oceniające pracę zarządu zarówno pozytywne jak i niedostateczne. Podkreślił, że prace które wykonuje na rzecz samorządu zawsze robi z należytą starannością i zaangażowaniem. Robi wszystko co możliwe, by pieniądze były wydatkowane transparentnie. Starosta podkreślił, że tak samo transparentnie będzie wydatkowany budżet na 2021 rok. Na koniec życzył  Zdrowia wszystkim radnym oraz mieszkańcom Powiatu Płockiego na  Święta i nadchodzący Nowy Rok, aby był to rok normalności daleki od covidu.

od poniedziałku do piątku w godz. 7:30 - 15:30