Narodowe Święto Niepodległości

Narodowe Święto Niepodległości to dla Polaków jedno z najważniejszych świąt państwowych. Obchodzone 11 listopada upamiętnia odzyskanie przez Polskę niepodległości w 1918r.  Tegoroczne uroczystości w intencji Ojczyzny rozpoczęły się tradycyjnie w Bazylice Katedralnej. Niestety ze względu na pandemię, nie mogło w nich uczestniczyć tylu wiernych co w latach poprzednich. Była to jednak wyjątkowa uroczystość, choć celebrowana skromniej. Po mszy św. złożono kwiaty przed odwachem, czyli Płytą Nieznanego Żołnierza jako hołd tym, którzy walczyli o naszą wolność, tym wszystkim, dzięki którym żyjemy w wolnej Polsce. 11 listopada 1918 roku siłami takich ludzi jak: Józef Piłsudski, Roman Dmowski, Wincenty Witos, Ignacy Paderewski, Wojciech Korfanty i Ignacy Daszyński przywrócono Polskę na mapę Europy.    

Kwiaty na Grobie Nieznanego Żołnierza w tym uroczystym dniu w imieniu Samorządu Powiatu Płockiego złożyli m.in. : Starosta Płocki Mariusz Bieniek, Wicestarosta Iwona Sierocka, Przewodniczący Rady Powiatu w Płocku Lech Dąbrowski, Członek Zarządu Powiatu Paweł Bogiel.   

      

Starostwo Powiatowe w Płocku
ul. Bielska 59, 09-400 Płock
tel.: (0-24) 267-68-00
fax: (0-24) 267-68-48
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
www.powiat-plock.pl


Godziny Pracy Urzędu:
od poniedziałku do piątku w godz. 7:30 - 15:30

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2019 Starostwo Powiatowe w Płocku
herb powiatu
Projekt i wykonanie: HEDEA
Ta strona wykorzystuje pliki cookies i inne podobne technologie. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w pamięci Twojego urządzenia.