Inauguracje Roku Akademickiego 2020/2021 w płockich uczelniach

 2 października 2020 r. odbyła się XXII Inauguracja roku akademickiego Mazowieckiej Uczelni Publicznej w Płocku.

W tym roku grono osób biorących udział w uroczystości na auli było skromniejsze niż tradycyjnie. Gości, wśród których była Wicestarosta Iwona Sierocka, witał Rektor prof. nadzw. dr. hab. n. medMaciej Słodki.

W przemówieniu inauguracyjnym dr hab. n. med. Maciej Słodki, profesor i Rektor Mazowieckiej Uczelni Publicznej w Płocku podsumował działania prowadzone w minionych latach. 

Po wykładzie Rektora nastąpiła najbardziej uroczysta część Inauguracji, czyli nadanie sztandaru Mazowieckiej Uczelni Publicznej w Płocku w związku ze zmianą nazwy Uczelni. 

W dniu 2 października 2020 r. już po raz 54. uroczyście zainaugurowano nowy rok akademicki Politechnice Warszawskiej Filii w Płocku.

W Politechnice obchody zorganizowano w Auli Gmachu Głównego przy ul. Łukasiewicza 17.

To była wyjątkowa inauguracja, co podkreśliła prof. Renata Walczak, Prorektor Politechniki Warszawskiej ds. Filii w Płocku. Ze względu na pandemię COVID-19 byliśmy zmuszeni znacząco ograniczyć liczbę osób biorących udział w uroczystości. Była to też pierwsza inauguracja w nowej kadencji Władz PW.

Wykład inauguracyjny nt. „Polskie uczelnie i przedsiębiorstwa wobec współczesnych zagrożeń, wyzwań i szans wygłosił Krzysztof Pietraszkiewicz – Prezes Związku Banków Polskich, przewodniczący Rady Uczelni PW.

W wydarzeniu wzięli udział lokalni oficjele, osoby kultury i nauki oraz samorządowcy m.in. Starosta Mariusz Bieniek

Starostwo Powiatowe w Płocku
ul. Bielska 59, 09-400 Płock
tel.: (0-24) 267-68-00
fax: (0-24) 267-68-48
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
www.powiat-plock.pl


Godziny Pracy Urzędu:
od poniedziałku do piątku w godz. 7:30 - 15:30

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2019 Starostwo Powiatowe w Płocku
herb powiatu
Projekt i wykonanie: HEDEA
Ta strona wykorzystuje pliki cookies i inne podobne technologie. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w pamięci Twojego urządzenia.