Komisja Bezpieczeństwa i Porządku

W dniu 25 września 2020 r. odbyło się posiedzenie Komisji Bezpieczeństwa  i Porządku. Obradom Komisji przewodniczyła Iwona Sierocka – Wicestarosta. Podczas posiedzenia omówiono aktualną sytuację epidemiologiczną na terenie powiatu płockiego, którą przedstawił Romuald Ostrowski – Dyrektor Powiatowej Stacji Sanitarno- Epidemiologicznej w Płocku, a także zostały przedstawione sprawozdania z realizacji zadań związanych z zapewnieniem dzieciom i młodzieży bezpiecznego wypoczynku „Bezpieczne Wakacje 2020”. Sprawozdania z wykonanych zadań złożyli: przedstawiciele Komendy Miejskiej Policji- mł. insp. Mariusz Kryszkowski; Naczelnik Wydziału Kontrolno- rozpoznawczego KM PSP w Płocku- bryg. Rafał Szrajber, Dyrektor Wydziału Edukacji, Kultury i Spraw Społecznych- Małgorzata Struzik; Katarzyna Linowska- Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowalnego.

Zdaniem członków komisji pomimo trudnej sytuacji epidemiologicznej wszystkie zadania związane z zapewnieniem bezpieczeństwa dzieci i młodzieży podczas wakacji udało się zrealizować.

Ponadto omówiono stan przygotowań jednostek OSP w powiecie płockim do prowadzenia akcji ratowniczo- gaśniczych, które przedstawił dh Hilary Januszczyk – Prezes Zarządu Oddziału Powiatowego Związku OSP RP w Płocku oraz zaprezentowano działania Referatu Bezpieczeństwa Pożarowego w zakresie pozyskiwania środków zewnętrznych dla straży pożarnych w powiecie płockim, które zreferował Marcin Kozanecki – pracownik referatu.

Poruszono także sprawę dotyczącą ASF na terenie powiatu płockiego. Informację w tej sprawie przedstawił – Marek Sankiewicz – Powiatowy Lekarz Weterynarii w Płocku.

od poniedziałku do piątku w godz. 7:30 - 15:30