Przekazanie sprzętu ratowniczo-gaśniczego dla jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu powiatu płockiego

18 września w Gminnym Ośrodku Kultury w Bielsku odbyło się uroczyste przekazanie sprzętu ratowniczo-gaśniczego dla 36 jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych z 9 gmin z terenu powiatu płockiego w ramach doposażenia sfinansowanego przez Samorząd Województwa Mazowieckiego.
Powiat Płocki za sprawą Referatu Bezpieczeństwa Pożarowego i Współpracy z Jednostkami Ochotniczych Straży Pożarnych zwrócił się z wnioskami o doposażenie do Marszałka Województwa Mazowieckiego na skutek których sprzęt otrzymały jednostki z Gminy Bielsk: OSP Bielsk, OSP Gilino, OSP Zągoty, OSP Tłubice, OSP Ciachcin; z Gminy Bodzanów: OSP Kanigowo, OSP Mąkolin, OSP Wiciejewo, OSP Gromice, OSP Białobrzegi, OSP Niesłuchowo; z Gminy Bulkowo: OSP Bulkowo, OSP Łubki Nowe, OSP Blichowo; z Gminy Mała Wieś: OSP Brody Duże, OSP Mała Wieś, OSP Gałki Stare; z Miasta i Gminy Wyszogród: OSP Bolino, OSP Drwały, OSP Gródkowo, OSP Kobylniki, OSP Rakowo, OSP Rębowo, OSP Słomin, OSP Wyszogród; z Gminy Łąck: OSP Sendeń, OSP Zaździerz, OSP Łąck; z Gminy Stara Biała: OSP Bronowo Zalesie, OSP Wyszyna, OSP Proboszczewice;  z Gminy Brudzeń Duży: OSP Parzeń, OSP Siecień, OSP Sikórz oraz z Gminy Gąbin: OSP Topólno, OSP Grabie Polskie.
W uroczystości uczestniczyli m.in.: Starosta Płocki- Mariusz Bieniek, Wicestarosta- Iwona Sierocka, Dyrektor Delegatury Urzędu Marszałkowskiego- Tomasz Kominek, Wiceprzewodnicząca Rady Powiatu- Magdalena Woja, Pełnomocnik Starosty Płockiego ds. współpracy z OSP- Krzysztof Olejnicki, Wójt Gminy Bielsk- Józef Jerzy Rozkosz oraz prezesi, naczelnicy i druhowie z wyróżnionych jednostek.
Jednostki zostały wyposażone w sprzęt ratowniczo-gaśniczy w postaci prądownic wodnych, pilarek spalinowych, agregatów prądotwórczych czy też narzędzi ratowniczych typu Hooligan.
Mając na uwadze bezpieczeństwo mieszkańców powiatu oraz minimalizację skutków zdarzeń losowych Powiat Płocki oraz Samorząd Województwa Mazowieckiego w dalszym ciągu angażują się w pomoc jednostkom OSP. Przekazany sprzęt z pewnością przyczyni się do zwiększenia skuteczności bojowej jednostek, umożliwi szybszą i profesjonalną interwencję przez strażaków przy zapobieganiu, ograniczaniu i likwidacji nadzwyczajnych zagrożeń środowiska, jak również poważnych awarii.

od poniedziałku do piątku w godz. 7:30 - 15:30