Powiatowe Obchody Wybuchu II Wojny Światowej

We wtorek,  1 września, zapraszamy do gminy Drobin na niezwykłą uroczystość, upamiętniającą 64 polskich żołnierzy, którzy polegli na początku wojny w walce z niemieckim najeźdźcą. Wspólnie oddajmy Im należny hołd.

Starosta Płocki Mariusz Bieniek  zaprasza wszystkich mieszkańców Ziemi Płockiej oraz gości na Powiatowe Obchody Wybuchu II Wojny Światowej, które w tym roku odbędą się w Kozłowie (gm. Drobin). Zabiegali o to mocno Radni Powiatu Płockiego z tego okręgu, którzy chcieli na szerszą skalę upamiętnić poległych tu żołnierzy Wojska Polskiego.

Przypomnijmy: 4 września 1939 roku, w lesie w miejscowości Kozłowo, podczas nalotu Luftwaffe, życie straciło 64 polskich żołnierzy, którzy zatrzymali się na odpoczynek. Pamięć o tych wydarzeniach jest czczona od wielu lat przez okolicznych mieszkańców, o czym świadczą coroczne polowe msze święte w intencji poległych..

Uroczystość rozpocznie się polową mszą świętą odprawioną o godz. 17.00 przy mogile żołnierzy w Kozłowie.

Serdecznie zapraszamy.