1 SIERPNIA ZAWYJĄ SYRENY

Starosta Płocki informuje, że w dniu 1 sierpnia 2020r. o godz. 17.00, w 76 rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego będą włączone syreny alarmowe na terenie Powiatu Płockiego w celu oddania hołdu i uczczenia pamięci bohaterskich żołnierzy Polskiego Państwa Podziemnego oraz mieszkańców stolicy, poległych i zamordowanych w czasie Powstania Warszawskiego.

Włączenie syren odbędzie się na podstawie zarządzenia Wojewody Mazowieckiego z dnia 20 lipca 2020r. w sprawie przeprowadzenia treningu systemu wykrywania i alarmowania na terenie województwa mazowieckiego.

Syreny będą uruchomione na okres 1 minuty i emitować dźwięk ciągły.