Projekt– Aktywność na 100 %!- projekt wspierający aktywność społeczną osób starszych.

Zadanie pn. „Aktywność na 100 %!- projekt wspierający aktywność społeczną osób starszych” ma
na celu zwiększenie samodzielności i wzmocnienie aktywności społecznej osób starszych wieku 55+
z terenu powiatu płockiego.

W ramach projektu zaplanowano m.in.:

1. Przeprowadzenie 80 godzin działań poradniczo-informacyjnych z zakresu porad prawnych
    i porad z zakresu wsparcia aktywności społecznej (powstawiania grup nieformalnych seniorów, grup formalnych, pozyskiwania środków finansowych itp.).
  2. Organizacja zakończenia roku 2019/2020 i inauguracji roku akademickiego 2020/2021
    w ramach Płockiego Powiatowego Uniwersytetu Trzeciego Wieku.
  3. Organizacja Biesiady patriotycznej w oparciu o 100 rocznicę oswobodzenia Połocka i ziemi płockiej z okupacji Bolszewickiej, a także odzyskania przez Polskę niepodległości. W trakcie biesiady zaplanowane zostały wstępu zespołów senioralnych jak i młodzieżowych z terenu powiatu płockiego i m. Płock.
  4. Wydanie publikacji stanowiącej reklamę działalności PPUTW.

Głównym założeniem projektu jest podniesienie poziomu samodzielności i aktywności społecznej osób starszych, poprzez zapewnienie im wsparcia w zakresie poradnictwa prawnego, a także poradnictwa w zakresie formalnym i merytorycznym podejmowania aktywności społecznej w ramach organizacji senioralnych. Projekt wpłynie również na wzmocnienie poziomu integracji wewnątrz
i międzypokoleniowej
poprzez organizację wydarzeń z udziałem osób 55+ jak i osób z innych grup wiekowych.

W ramach projektu wydana zostanie publikacja mająca na celu promocję dotychczasowych działań Płockiego Powiatowego Uniwersytetu Trzeciego Wieku, publikacja ta zostanie opracowana przez słuchaczy PPUTW i przedstawiać będzie działania edukacyjne jak i wydarzenia kulturalne, turystyczne. Wydanie publikacji ma zachęcać kolejnych mieszkańców powiatu płockiego do wstąpienia do grona słuchaczy i podęcia aktywności społecznej.

Zapraszamy wszystkich chętnych do udziału.

Zadanie dofinansowane ze środków z budżetu Województwa   Mazowieckiego

mazowsz                                          mcps