Podpisanie umów z partnerami KSOW

21 lipca w siedzibie Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego w Warszawie odbyło się uroczyste podpisanie umów z partnerami KSOW.

Wśród beneficjentów znalazł się Powiat Płocki z operacją pn. „Produkt lokalny i tradycyjny dla lokalnej społeczności” której budżet wynosi 31 734,00 zł. W ramach zadania zostanie wykonany Katalog dobrych praktyk mający na celu podniesienie poziomu wiedzy na temat tworzenia sieci partnerskiej dotyczącej rolnictwa i obszarów wiejskich.

W imieniu Samorządu Powiatu Płockiego umowę na realizację zadania podpisała Wicestarosta Iwona Sierocka.

Biuro Regionalne KSOW w województwie mazowieckim w Departamencie Rolnictwa i Rozwoju Obszarów Wiejskich przeprowadziło, zgodnie z ogłoszonym przez Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi konkursem nr 4/2020, w okresie od 9 grudnia 2019 r. do 17 stycznia 2020 r. nabór wniosków o wybór operacji do realizacji w Planie Operacyjnym na lata 2020-2021 Krajowa Sieć Obszarów Wiejskich 2014-2020 na 2020 rok.

Limit środków, w podziale na działania Planu Działania KSOW na lata 2014-2020, zgodnie z ogłoszeniem o konkursie, przewidzianych na realizację operacji w ramach konkursu dla województwa mazowieckiego wyniósł 1.200.000,00 zł, został podzielony na działania Planu Działania, w zakresie których Partnerzy KSOW mogli składać wnioski.

Wytyczne Instytucji Zarządzającej – Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi dały możliwość dowolnego przesuwania środków pomiędzy działaniami, zatem wszyscy Partnerzy, których 25 operacji oceniono pozytywnie w toku tegorocznego naboru, mogą liczyć na wsparcie swoich projektów. Wysokość tego wsparcia to 920.079,37 zł.
ksow

od poniedziałku do piątku w godz. 7:30 - 15:30