Pogotowie przeciwpowodziowe w powiecie płockim

Starosta Płocki Mariusz Bieniek w związku z przekroczeniem stanu ostrzegawczego na rzece Wiśle (Wyszogród 512 cm stan przekroczony o 12 cm i Kępie Polskiej 455 cm – stan przekroczony o 5 cm- tendencja wzrostowa) oraz niekorzystnymi prognozami hydro-meteorologicznymi ogłosił w dniu dzisiejszym pogotowie przeciwpowodziowe dla miast i gmin: Wyszogród, Gąbin oraz gmin Mała Wieś, Bodzanów, Słupno, Słubice, Nowy Duninów.
Sytuacja jest monitorowana przez Powiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego, służby oraz gminy objęte pogotowiem przeciwpowodziowym, jednakże z uwagi na powstałe zagrożenie i nieprzewidywalność rzeki Wisły zaleca się mieszkańcom powiatu płockiego, żeby nie zbliżali się do wody.