Powrót mieszkańców do Domu Pomocy Społecznej "Nad Jarem" w Nowym Miszewie

Minął blisko rok od tragicznego pożaru w Domu Pomocy Społecznej "Nad Jarem" w Nowym Miszewie, do którego doszło w nocy, z 3 na 4 sierpnia 2019 r. Z budynku domu ewakuowano wtedy ok. 100 osób, na szczęście, dzięki błyskawicznemu i sprawnemu działaniu, nikomu nic się nie stało. Mieszkańcy zostali przewiezieni do innych Domów Pomocy Społecznej na terenie powiatu płockiego. Przez cały ten czas byli bezpieczni, mieli fachową opiekę, również psychologiczną.

W wyniku zdarzenia zniszczeniu uległo poddasze części frontowej, poddasze jednego skrzydła budynku głównego oraz poddasze budynku wielofunkcyjnego. Pożar spowodował całkowite zniszczenie konstrukcji drewnianej dachu wraz z pokryciem, warstwami izolacji oraz sufitami podwieszanymi poddasza. Ponadto, w wyniku działania wysokiej temperatury, zniszczeniu uległy murowane ścianki działowe poddasza oraz częściowo trzony kominowe ponad poziomem podłogi poddasza. W grudniu 2019 roku został zakończony pierwszy etap polegający na położeniu więźby dachowej wraz z częściowym dociepleniem poddasza użytkowego. Zostały wykonane przeglądy instalacji elektrycznej, centralnego ogrzewania, wodno-kanalizacyjne i hydrantowe.

Dziś wyremontowany obiekt wizytowali Starosta Płocki Mariusz Bieniek z Wicestarostą Iwoną Sierocką. W czerwcu br. rozpoczęły się kontrolne wizytacje dopuszczające obiekt do funkcjonowania, a od poniedziałku będą trwały systematyczne powroty mieszkańców do swojego domu.