Najlepsi hodowcy bydła mlecznego z powiatu płockiego wyróżnieni

W dniu 4 marca 2020 r., w sali bankietowej „Złota Komnata” w Brochocinie odbyło się spotkanie z Hodowcami bydła mlecznego z terenu powiatu płockiego, gostynińskiego i sierpeckiego podsumowujące wyniki oceny wartości użytkowej bydła mlecznego za rok 2019. Organizatorami spotkania był Mazowiecki Związek Hodowców Bydła i Producentów Mleka w Parzniewie wspólnie z Polską Federacją Hodowców Bydła i Producentów Mleka Region Oceny Parzniew.

Starosta Płocki Mariusz Bieniek oraz Dyrektor Wydziału Środowiska i Rozwoju Obszarów Wiejskich w Starostwie Powiatowym w Płocku – Dorota Zakrzewska wręczyli puchary oraz okazjonalne dyplomy dla najlepszym hodowców, w podziękowaniu za ich ogromny wkład i pracę jaką wykonują. W spotkaniu uczestniczyli również Starosta Sierpecki – Mariusz Turalski, Starosta Gostyniński - Arkadiusz Boruszewski oraz Zastępca Dyrektora Wydziału Środowiska i Rozwoju Obszarów Wiejskich – Beata Banaszczak.

Wśród wyróżnionych za wysokie wyniki wydajności mlecznej krów w 2019 r. w powiecie płockim znaleźli się:

1. Pan Robert Dymek
  2. Pani Barbara Jankowska
  3. Pan Stanisław Portalski
  4. Pan Jacek Staszewski
  5. Pani Mirosława Katarzyna Pilewska
  6. Pan Mariusz Lewicki
  7. Pan Rober Wołyński
  8. Pan Stanisław Opała
  9. Pan Henryk Antczak
  10. Pan Sławomir Gąsecki

Wszystkim serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.