Jubileusz Płockiego Teatru

W niedzielę 12 stycznia, 45 lecie świętował Teatr Dramatyczny im. Jerzego Szaniawskiego w Płocku. Przypomnijmy, pierwszą premierą płockiej sceny było przestawienie "Cud mniemany, czyli Krakowiacy i Górale" Wojciecha Bogusławskiego w reżyserii Jana Skotnickiego.

W minioną niedzielę piosenki oraz najciekawsze sceny ze spektakli zaprezentowali  aktorzy w krótkim programie artystycznym. Następnie goście mieli okazje obejrzeć  film ze wspomnieniami ludzi związanymi z płocka sceną pt. „45 lat teatru, czyli nic o nas bez nas” przygotowanym przez Piotra Bałę.

W tym wyjątkowym wydarzeniu Samorząd Powiatu Płockiego reprezentowali Przewodniczący Rady Powiatu w Płocku Lech Dąbrowski, Sekretarz Powiatu Michał Twardy oraz Małgorzata Struzik Dyrektor Wydziału Edukacji, Kultury i Spraw Społecznych Starostwa Powiatowego w Płocku.