Powiat Płocki także gra dla WOŚP

 

W niedzielę, 12 stycznia 2020 roku, odbędzie się już 28. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W tym roku Orkiestra zagra dla zapewnienia najwyższych standardów diagnostycznych i leczniczych w dziecięcej medycynie zabiegowej, czyli na zakup najnowocześniejszych  urządzeń dla ratowania życia i zdrowia dzieci potrzebujących różnego rodzaju operacji.

Tradycyjnie Powiat Płocki także włącza się w akcję. W wielu miejscach  przygotowano mnóstwo atrakcji: koncertów, wspólnych zabaw, sportowych rywalizacji, licytacji a wolontariusze będą zbierać pieniądze do orkiestrowych puszek. Z pewnością w gminach będzie gwarno i radośnie.

Do wylicytowania w gminnych sztabach będzie m.in. przepiękne rękodzieło wykonane przez pensjonariuszy naszych Domów Pomocy Społecznej, nie zabraknie również atrakcyjnych gadżetów powiatowych. Starosta Płocki Mariusz Bieniek zaoferował natomiast bardzo lubiany dzień w fotelu Starosty.

Oto co na WOŚP przygotowały poszczególne gminy

Gmina Bielsk

Na 28 Finał WOŚP zaprasza m.in. sztab nr.914 Gminnego Ośrodka Kultury w Bielsku, gdzie od godz.14:30 do chwili ogłoszenia wyników tegorocznej zbiórki, zaplanowano blok artystyczny z udziałem dzieci z gminnych przedszkoli i szkół. Nie zabraknie także koncertu orkiestry dętej OSP Bielsk, jak również licznych licytacji gadżetów WOŚP i przedmiotów od prywatnych darczyńców oraz kiermaszu. Finał zakończy się światełkiem do nieba w postaci zimnych ogni.

Gmina Bodzanów

Tu wspólna zabawa rozpocznie się już o 8:00 Off Roadowymi zmaganiami. Start imprezy zaplanowano w parku przy stawie, następnie uczestniczy spotkają się o godz. 16:30 w świetlicy w Gąsewie gdzie licytować będą motoryzacyjne gadżety. Na godz. 17:00 natomiast zaplanowano koncert gwiazd i wspólną zabawę w Szkole Podstawowej w Bodzanowie a między godz.8:00 a 16:00 będzie można skorzystać z dodatkowej atrakcji czyli Rejsu po Wiśle motorówką w Kępie Polskiej. 

Gmina Brudzeń Duży                 

W zbiórkę angażuje się tu 22 Drużyna Harcerska w Zespole Szkolno- Przedszkolnym  w Brudzeniu Dużym pod wodzą opiekuna Moniki Chmielewskiej. W piątek  harcerki odwiedzą m.in. Urząd Gminy gdzie będą  zbierać fundusze. W Sikorzu zbiórkę również poprowadzą harcerze pod wodzą Mariusza Łakomskiego,  a w Siecieniu w piątek i niedzielę  WOŚP wesprą uczniowie Szkoły Podstawowej.  

Gmina Bulkowo  

W hali sportowej Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Bulkowie 28 Finał WOŚP rozpocznie się o godz. 15:10 wówczas to wystąpią: zespół muzyczny AKORD, dzieci ze szkół, Agata Pijankowska z zespołem "Jeszcze się żagiel bieli", odbędzie się także recital Natalii Pęcherzewskiej oraz licytacje.  Na godz. 18.00 zaplanowano występ Koła Emerytów, Rencistów i Inwalidów i ponownie występ Agaty Pijankowskiej. O godz. 19.00 odbędzie się występ zespołu THE BROTHERS i ogłoszone zostaną wyniki zbiórki.

Miasto i Gmina Drobin            

18 raz zagra w tym roku WOŚP w Drobinie. O godz. 15.00 zaplanowano uroczyste otwarcie 28 Finału Wielkiej  Orkiestry Świątecznej Pomocy w hali MOKSiR w Drobinie. Kilka minut później zaplanowano pierwszy występ a będzie to Orkiestra OSP Drobin, następnie prezentować będą się uczniowie SP w  Łęgu  Probostwie a tuż po nich wystąpi raper ALAN, ALAN. O godz. 15:50 zaplanowano kolejny występ uczniów, tym razem z SP w Drobinie. Po godz. 16:00 odbędą się animacje i konkursy oraz kolejne występy zaproszonych gości takich jak:  zespoły CIĘŻKI POP, MAVERS, NIEPOWTARZALNI, SMASH oraz MACZO. Wśród dodatkowych atrakcji zaplanowano fotobudkę, szczudlarzy, zjeżdzalnię, pokaz militariów i motocykli a także loterie, aukcje i kącik zabaw dla maluchów.

Miasto i Gmina Gąbin              

Wydarzenia związane z 28 Finałem WOŚP rozpoczną się już w sobotę 11 stycznia. W hali sportowej bowiem zaplanowano Turniej Tenisa Stołowego, którego organizatorem jest Burmistrz Miasta i Gminy Gąbin oraz klub sportowy MUKS Beinternactive Gąbin. Początek  o godzinie 9:00.  Kolejny wydarzeniem sportowym będzie VII Gminny Turniej Halowej Piłki Nożnej Strażaków. Początek zmagań w dniu  Finału o godzinie 8:30 w hali sportowej. O godzinie 16:45 w sali OSP Gąbin rozpocznie się koncert. Organizator - Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Gąbinie przygotował dla uczestników szereg atrakcji. W programie oprócz występu Orkiestry Dętej OSP Gąbin, zespołów tanecznych z MGOK w Gąbinie, zespołu RanDevu zaplanowano licytację gadżetów, występ grup ze Szkoły Podstawowej w Gąbinie i zespołu Voyager Music.  

Gmina Łąck 

Piętnastu wolontariuszy zbierać będzie fundusze z przeznaczeniem na WOŚP już w piątek na terenie Szkoły Podstawowej w Łącku oraz w niedzielę przed i po mszy Św. w Łącku, Sendeniu oraz Korzeniu. 

Gmina Mała Wieś                 

Jasełka, licytacje, pokaz ratownictwa oraz pierwszej pomocy w wykonaniu OSP Mała Wieś, pokaz tańca, występ chóru ze Szkoły Podstawowej w Małej Wsi oraz przedszkolaków z Samorządowego Przedszkola z Oddziałami Integracyjnymi  to część atrakcji jakie czekać będą na tych którzy niedzielny, 28 Finał WOŚP spędzą w hali sportowej w Małej Wsi, a wszystko to przeplatane licytacjami.  Gwiazdą wieczoru będzie tu Piotr Kwiatkowski uczestnik programu The Voice of Poland. Na zakończenie wieczoru zaplanowano światełko do nieba w wykonaniu Próbnej Gromady Zuhowej przy Szkole Podstawowej w Podgórzu. Dodatkowo w programie: loterie, malowanie twarzy, stoisko strażackie, kiermasz książki używanej oraz kawiarenka. Początek o godz. 15:00.

Gmina Radzanowo  

Finał rozpocznie się 12 stycznia o godz. 15:00 na hali sportowej przy Szkole Podstawowej w Radzanowie. W programie występy utalentowanych dzieci i młodzieży z gminnych  szkół, występ chóru seniorów Złota Jesień, grup tanecznych i wokalistów Centrum Kultury i Sportu oraz koncert Zespołu ADHD. Dodatkowo zaplanowano animacje i zabawy z grupą „Bawidełko”, słodkie poczęstunki, kiermasz książek używanych, loterie i sprzedaż gadżetów. Wolontariuszy będzie można spotkać na terenie Gminy Radzanowo już od godz. 9:00.            

Gmina Słubice   

Liczne atrakcje proponuje także Gminna Biblioteka Publiczna w Słubicach. Będzie można tu bawić się podczas występów zespołów: D`drzwi, Super Stars, Wielkiej Orkiestry Dziecięcej „Czerwone Serduszko” ze Szkoły Podstawowej w Słubicach, Orkiestry Dętej O.S.P. w Słubicach wystąpią także zespół Teraz My, Alter Ego, Małe Studio Piosenku G.O.K. w Iłowie, Zespół Ludowy „Grzybowianki” oraz „Grzybowianki i Grzybowiacy” Zespół Ludowy im. Cecylii Milczarek. Start o 13:30

Gmina Słupno 

W niedziele na Orliku w Słupnie o godz. 16:00 zaplanowano Bieg  Charytatywny na 3 km  „Policz się z cukrzycą”, natomiast od godz. 17:00 na hali przy Szkole Podstawowej w Słupnie odbędą się licytacje i część artystyczna w wykonaniu dzieci z przedszkola, szkoły podstawowej oraz Gminnego Ośrodka Kultury a także występ Orkiestry Dętej.   

W sobotę 11 stycznia natomiast konto WOŚP zasili także zbiórka, która zorganizowana zostanie podczas  I Balu Przedsiębiorców Gminy Słupno. Atrakcją wieczoru będzie tam koncert Trzech Tenorów: Mariusza Ruty, Mirosława Niewiadomskiego oraz Bartosza Kuczyka. 

Gmina Stara Biała

Tu Finał WOŚP odbywał się będzie w Szkole Podstawowej w Starych Proboszczewicach. 12 stycznia moc atrakcji czekać będzie na wszystkich którzy między godz. 11:00 a 16:00 zechcą spędzić wspólnie czas i wesprzeć zbiórkę. Zaplanowano m.in. przedstawienie „W krainie bajek” w wykonaniu uczniów klas pierwszych, przedstawienie „Mały Książę” w wykonaniu Koła Teatralnego, Bieg Mikołajów zakończony gorącą grochówką a także pokaz Judo i Tańca. Na gości czekać będą dodatkowo: stół wiejski, kawiarenka, popcorn, kiermasz rękodzieła, antykwariat, loteria fantowa, malowanie twarzy, zdjęcia z Myszką Miki oraz kącik zdrowia.

Gmina Staroźreby

Sztab przy Szkole Podstawowej im. Zbigniewa Dłużniewskiego w Nowej Górze wspierać będzie 25 wolontariuszy a Finał odbywał się będzie przez 2 dni, 11 stycznia  (sobota)  w Zespole Szkolno - Przedszkolnym w Staroźrebach i 12 stycznia (niedziela) w Szkole Podstawowej im. Zbigniewa Dłużniewskiego w Nowej Górze. W Programie zaplanowano w Zespole Szkolno - Przedszkolnym w Staroźrebach: 11:00-14:00 – Turniej Piłki Nożnej o „Puchar Wójta Gminy Staroźreby”, 14:00- 15:40: malowanie twarzy, stoiska z kawą, herbatą, ciastem, kanapkami, piernikami, ponadto fotobudka, pokaz wozów bojowych OSP Staroźreby oraz występy: Zespołu Śpiewaczego – „Staroźrebianki”, Zespołu „The Voice Orkiestra”, Orkiestry Dętej ze Staroźreby, chórów szkolnych – ZSP Staroźreby, SP Nowa Góra, występ solistki – uczennicy V LO w Płocku, występ Klubu Karate działającego przy ZSP w Staroźrebach oraz występ solisty – ucznia V LO w Płocku. 12 stycznia natomiast w sztabie przy Szkole Podstawowej im. Z. Dłużniewskiego w Nowej Górze o godz.15:30 wystąpią Mali Tancerze z Nowej Góry a po nich The Brothers, 16:30 to czas na Familiadę a około 17:00 wystąpi The Voice Orkiestra, po niej Orkiestra Dęta ze Staroźreb, następnie KGW „Teodorki” oraz Chóry Szkolne: ZSP Staroźreby i SP Nowa Góra. Około 19:30 przewidziano licytację. Ponadto nie zabraknie: malowania twarzy, loterii, stoisk z ciastem, kawą , herbatą oraz  przejażdżek wozem technicznym OSP Nowa Góra.

Miasto i Gmina Wyszogród

Finał  WOŚP w Wyszogrodzie wystartuje o godz. 15:00. Na początek przywita wszystkich Orkiestra Dęta OSP Rębowo, następnie zaplanowano występ dzieci z Przedszkola Samorządowego w Wyszogrodzie i pierwszą licytację. Przed zgromadzoną publicznością prezentować będą się: dzieci ze Szkoły Podstawowej w Rębowie, Kobylnikach i Wyszogrodzie oraz grupy animatorów. Ponadto na Orkiestrowej scenie zaprezentuje się młodzież z  Zespołu Szkół Jana Śniadeckiego w Wyszogrodzie oraz Grupa „ Mavilena” a także uczniowie Liceum im. Fryderyka Chopina w Sochaczewie. Tuż przed światełkiem do nieba zaplanowano natomiast show Grzegorza Szymańczaka. Występy przeplatane będą licytacjami.  

       

 

 

Starostwo Powiatowe w Płocku
ul. Bielska 59, 09-400 Płock
tel.: (0-24) 267-68-00
fax: (0-24) 267-68-48
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
www.powiat-plock.pl


Godziny Pracy Urzędu:
od poniedziałku do piątku w godz. 7:30 - 15:30

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2019 Starostwo Powiatowe w Płocku
herb powiatu
Projekt i wykonanie: HEDEA
Ta strona wykorzystuje pliki cookies i inne podobne technologie. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w pamięci Twojego urządzenia.