„Cuda, cuda ogłaszają!” – Orszak Trzech Króli

Pod hasłem „Cuda, cuda ogłaszają!” 6 stycznia 2020 r. w Dzień Objawienia Pańskiego już po raz dziewiąty w Płocku odbył się Orszak Trzech Króli - niezwykłe, pełne radości, rodzinne wydarzenie o chrześcijańskich fundamentach, które jest nawiązaniem do tradycji wystawiania jasełek ulicznych i przenosi wydarzenia sprzed tysięcy lat we współczesność.

Biorący udział w tegorocznym Orszaku Trzech Króli Płocczanie i miszkańcy powiatu płockiego wyruszyli o godz. 11.00 ze Starego Rynku, aby ulicami Bielską i Jachowicza dojść do kościoła parafii pw. św. Stanisława Kostki w Płocku, gdzie mogli uczestniczyć we mszy św. pod przewodnictwem Biskupa Płockiego Piotra Libery, który wygłosił również homilię.

Wśród uczestników orszaku tradycyjnie nie zabrakło współorganizatorów, którzy wspierają inicjatywę Orszaku Trzech Króli: Starosty Płockiego Mariusza Bieńka, Wicestarosty Iwony Sierockiej oraz Sekretarza Powiatu Michała Twardego.

Starostwo Powiatowe w Płocku
ul. Bielska 59, 09-400 Płock
tel.: (0-24) 267-68-00
fax: (0-24) 267-68-48
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
www.powiat-plock.pl


Godziny Pracy Urzędu:
od poniedziałku do piątku w godz. 7:30 - 15:30

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2019 Starostwo Powiatowe w Płocku
herb powiatu
Projekt i wykonanie: HEDEA
Ta strona wykorzystuje pliki cookies i inne podobne technologie. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w pamięci Twojego urządzenia.