Podsumowanie współzawodnictwa sportowego szkół w powiecie płockim za rok szkolny 2018/2019

 22 listopada w Starostwie Powiatowym w Płocku odbyło się spotkanie podsumowujące współzawodnictwo sportowe szkół w powiecie płockim za rok szkolny 2018/2019.  Gospodarzami uroczystości byli Starosta Płocki Mariusz Bieniek oraz Wicestarosta Iwona Sierocka, którzy podziękowali nauczycielom i działaczom kultury fizycznej za zaangażowanie,  wsparcie dawane młodym sportowcom, dzielenie się z nimi doświadczeniami oraz rozbudzanie wśród dzieci i młodzieży  pasji do sportu.

Mówi się, że sport kształtuje charaktery, uczy wytrwałości, konsekwencji i odwagi. Daje radość wygranej, ale także gorycz porażki. Sport to nie tylko magia zawodów i zwycięstw to przede wszystkim ciężka praca, poświęcenie, systematyczność i zaangażowanie zarówno młodego sportowca jak i jego trenera – opiekuna.  

Jak co roku rywalizacja sportowa była niezwykle ciekawa i zacięta. Należy pokreślić, że zawsze toczyła się w duchu fair play. Dostarczyła wielu pozytywnych emocji i wrażeń.

Wyniki klasyfikacji szkół przedstawił Paweł Szczypawka – koordynator sportu szkolnego w powiecie płockim.

W ubiegłym roku szkolnym rywalizowało 37 szkół podstawowych w kategorii dzieci, w kategorii młodzież - 46 szkół, a w licealiadzie wszystkie szkoły ponadpodstawowe z terenu powiatu płockiego. Szkoły z naszego powiatu osiągnęły znaczące sukcesy, nie tylko na lokalnym podwórku, ale także na arenie wojewódzkiej. Najważniejsze osiągnięcie to III miejsce w finale wojewódzkim
w sztafetowych biegach przełajowych chłopców – w kategorii dzieci.

Podczas uroczystości tradycyjnie uhonorowani zostali działacze sportowi szczególnie zaangażowani w rozwój i krzewienie sportu oraz propagowanie dobrych nawyków wśród  dzieci i młodzieży, którzy swoją pracą i determinacją przyczynili się do sukcesów sportowych szkół.

Na szczególne wyróżnienie zasłużyli:

 1. Pan Tomasz Rogoziński nauczyciel w Zespole Szkół im. J. Śniadeckiego
  w Wyszogrodzie,
 2. Pan Tomasz Obidowski nauczyciel w Zespole Szkół im. St. Staszica
  w Gąbinie,
 3. Pan Grzegorz Niemiec nauczyciel w Zespole Szkół im. L. Bergerowej
  w Płocku,
 4. Pan Paweł Szczypawka koordynator spotu szkolnego w powiecie płockim, nauczyciel w Zespole Szkół im. St. Staszica w Gąbinie,
 5. Pani Anna Walczak nauczycielka w Zespole Szkół Specjalnych w Goślicach,
 6. Pan Łukasz Mieszkowski nauczyciel w Zespole Szkół Specjalnych
  w Goślicach,
 7. Pan Grzegorz Gomułka nauczyciel w Szkole Podstawowej w Słupnie,
 8. Pani Ewa Kaczorowska nauczycielka w Szkole Podstawowej w Słupnie,
 9. Pani Katarzyna Kiełpińska nauczycielka w Szkole Podstawowej w Starych Proboszczewicach,
 10. Pan Rajmund Koperek nauczyciel w Szkole Podstawowej w Starych Proboszczewicach,
 11. Pan Ireneusz Gontarek nauczyciel w Szkole Podstawowej w Radzanowie,
 12. Pan Mariusz Kusy nauczyciel w Szkole Podstawowej w Radzanowie.

Podczas uroczystości Wiceprezes Płockiego Szkolnego Związku Sportowego  Wojciech Lewandowski wręczył Medal za zasługi dla rozwoju sportu szkolnego Mariuszowi Kusy -  nauczycielowi w Szkole  Podstawowej w Radzanowie.

Ważnym punktem uroczystości było wręczenie czeków w wysokości 2 000 zł na zakup sprzętu sportowego dla:

Zespołu Szkół im. Jana Śniadeckiego w Wyszogrodzie za zajęcie I miejsca w Powiatowej Licealiadzie w roku szkolnym 2018/2019 oraz dla

Zespołu Szkół Specjalnych w Goślicach za zaangażowanie w organizację olimpiad i festynów w powiecie płockim.

Swoją obecnością uroczystość uświetnili: Elżbieta Anna Jachimiak – Przewodnicząca Komisji Skarg i Wniosków, Radna Rady Powiatu w Płocku,  Paweł Tokarski - Sekretarz Radu Powiatu i Małgorzata Purcelewska – Radna Rady Powiatu w Płocku.

Sport niesie w sobie wiele wartości, a przede wszystkim łączy ludzi. Rywalizacja sportowa jest najlepszym i najszlachetniejszym typem rywalizacji, która świetnie przystosowuje dzieci i młodzież do życia w dzisiejszym świecie.

Treningi uczą cierpliwości, wytrwałości i konsekwencji, zaś częste konfrontacje z przeciwnikami sprawiają, że zawodnicy i ich trenerzy stają się bardziej odporni na stres.

Gratulujemy zwycięzcom i życzymy kolejnych sukcesów!

Starostwo Powiatowe w Płocku
ul. Bielska 59, 09-400 Płock
tel.: (0-24) 267-68-00
fax: (0-24) 267-68-48
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
www.powiat-plock.pl


Godziny Pracy Urzędu:
w środy w godz. 7:30 - 17:00
w pozostałe dni robocze w godz. 7:30 - 15:30

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2019 Starostwo Powiatowe w Płocku
herb powiatu
Projekt i wykonanie: HEDEA
Ta strona wykorzystuje pliki cookies i inne podobne technologie. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w pamięci Twojego urządzenia.