Dzień Pracownika Socjalnego

Dzień Pracownika Socjalnego, obchodzony 21 listopada, jest świętem wszystkich pracowników służb społecznych.

„Można nie pomagać, można znaleźć wiele racjonalnych argumentów dla konkretnych przypadków, aby nie pomagać. Ale to nic nie zmieni. Nadal będą głodni, chorzy, cierpiący, potrzebujący. Lepiej zgrzeszyć nadmiarem dobroci i naiwności, niż nadmiarem kalkulacji i nieufności.”

(o. Fabian Kaltbach OFM)

Drodzy Państwo,

Wasze święto przypadające 21 listopada to doskonała okazja, by podziękować za trud pracy dla drugiego człowieka.

Wasze zaangażowanie daje nadzieję i perspektywy na godne życie dla tych którzy borykają się z biedą, chorobą, rozpaczą, tragediami codziennej egzystencji. W obliczu ludzkich dramatów Wy jesteście silni dla siebie i dla Waszych podopiecznych. Wasza postawa zasługuje na najwyższe uznanie i szacunek.

Wszystkim pracownikom socjalnym oraz osobom, które działają w pomocy społecznej, składam serdeczne życzenia siły, wytrwałości, zdrowia,  satysfakcji i sukcesów w życiu zawodowym jak i osobistym.

Z wyrazami szacunku,

Małgorzata Lewandowska