Konferencja pn. „Podmiotowość dziecka w wychowaniu, edukacji i systemie prawa”

W związku z realizacją zadania publicznego pn. „Edukacja - Przeciwdziałanie - Pomoc” współfinansowanego ze środków Samorządu Województwa Mazowieckiegow obszarze „Przeciwdziałanie uzależnieniom i patologiom społecznym”, podobszar „Działania z zakresu przeciwdziałania przemocy w rodzinie”, zadanie „Profilaktyka i edukacja społeczna w zakresie przeciwdziałania przemocy  rodzinie” w dniu 18 listopada 2019 r. w Centrum Edukacji została zorganizowana przez Stowarzyszenie Centrum Innowacji Społeczeństwa Informacyjnego w Płocku oraz Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Płocku konferencja przez pn. „Podmiotowość dziecka w wychowaniu, edukacji i systemie prawa”. Konferencja skierowana była do przedstawicieli Ośrodków Pomocy Społecznej, przedstawicieli służb społecznych, prowadzących rodziny zastępcze zawodowe, rodzinne domy dziecka, placówki opiekuńczo - wychowawcze oraz przedstawicieli oświaty z terenu powiatu płockiego.Celem konferencji było zwiększenie kompetencji uczestników wydarzenia.

W charakterze prelegentek wystąpiły prof. Monika Płatek i dr Małgorzata Dziewanowska
z Instytutu Prawa Karnego Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego. Podjęta tematyka to„Dziecko – wybrane zagadnienia – od Konstytucji i Konwencji Dziecka przez prawo rodzinne po prawo karne” oraz „Przeciwdziałanie przemocy wobec dzieci
z perspektywy polskich i europejskich standardów”
. Konferencja była elementem Światowej Kampanii: 19 dni przeciwko przemocy i krzywdzeniu dzieci i młodzieży.

Starostwo Powiatowe w Płocku
ul. Bielska 59, 09-400 Płock
tel.: (0-24) 267-68-00
fax: (0-24) 267-68-48
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
www.powiat-plock.pl


Godziny Pracy Urzędu:
w środy w godz. 7:30 - 17:00
w pozostałe dni robocze w godz. 7:30 - 15:30

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2019 Starostwo Powiatowe w Płocku
herb powiatu
Projekt i wykonanie: HEDEA
Ta strona wykorzystuje pliki cookies i inne podobne technologie. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w pamięci Twojego urządzenia.