Konferencja pn. „Podmiotowość dziecka w wychowaniu, edukacji i systemie prawa”

W związku z realizacją zadania publicznego pn. „Edukacja - Przeciwdziałanie - Pomoc” współfinansowanego ze środków Samorządu Województwa Mazowieckiegow obszarze „Przeciwdziałanie uzależnieniom i patologiom społecznym”, podobszar „Działania z zakresu przeciwdziałania przemocy w rodzinie”, zadanie „Profilaktyka i edukacja społeczna w zakresie przeciwdziałania przemocy  rodzinie” w dniu 18 listopada 2019 r. w Centrum Edukacji została zorganizowana przez Stowarzyszenie Centrum Innowacji Społeczeństwa Informacyjnego w Płocku oraz Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Płocku konferencja przez pn. „Podmiotowość dziecka w wychowaniu, edukacji i systemie prawa”. Konferencja skierowana była do przedstawicieli Ośrodków Pomocy Społecznej, przedstawicieli służb społecznych, prowadzących rodziny zastępcze zawodowe, rodzinne domy dziecka, placówki opiekuńczo - wychowawcze oraz przedstawicieli oświaty z terenu powiatu płockiego.Celem konferencji było zwiększenie kompetencji uczestników wydarzenia.

W charakterze prelegentek wystąpiły prof. Monika Płatek i dr Małgorzata Dziewanowska
z Instytutu Prawa Karnego Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego. Podjęta tematyka to„Dziecko – wybrane zagadnienia – od Konstytucji i Konwencji Dziecka przez prawo rodzinne po prawo karne” oraz „Przeciwdziałanie przemocy wobec dzieci
z perspektywy polskich i europejskich standardów”
. Konferencja była elementem Światowej Kampanii: 19 dni przeciwko przemocy i krzywdzeniu dzieci i młodzieży.