101 rocznica Odzyskania przez Polskę Niepodległości

Dokładnie 101 lat temu, po ponad 120 latach niewoli, odzyskaliśmy upragnioną Niepodległość. Cały kraj opanowała atmosfera radości, dumy, wzruszenia i ogromnego entuzjazmu. 11 Listopada 1918 roku siłami takich ludzi jak Józef Piłsudski, Roman Dmowski, Wincenty Witos, Ignacy Paderewski, Wojciech Korfanty czy Ignacy Daszyński, przywrócono Polskę na mapy Europy. Dziś dzień 11 listopada co roku sprawia, że w zabieganym życiu stajemy na chwilę, wspominamy naszych dziadków i pradziadków walczących o wolność. Narodowe Święto Niepodległości to dzień, w którym pamiętamy o odzyskaniu przez nasz kraj wolności po 123 latach zaborów. W tym roku było to święto wyjątkowe, podniosłe i uroczyste.

Uroczystości w Płocku, tradycyjnie, jak co roku rozpoczęły się mszą św. w Katedrze Płockiej, po czym wszyscy zebrani przeszli pod Grób Nieznanego Żołnierza by złożyć symboliczne kwiaty jako hołd i pamięć o tych, którzy poświęcali dla nas życie byśmy dziś mogli cieszyć się wolnością. Uczestnicząc corocznie w obchodach Święta Niepodległości dajemy wyraz pamięci o tych wszystkich, dzięki którym żyjemy dziś w wolnej Polsce, dzięki którym przetrwał nasz język, nasza kultura i nasza tradycja.

Podczas uroczystości nie zabrakło przedstawicieli samorządu powiatu płockiego w osobach Wicestarosty Iwony Sierockiej, Przewodniczącego Rady Powiatu w Płocku Lecha Dąbrowskiego z radnymi Marleną Mazurską, Pawłem Boglem i Waldemarem Zawadzkim oraz Dyrektora Wydziału Edukacji, Kultury i Spraw Społecznych Małgorzaty Struzik, samorządu Płocka z Prezydentem Andrzejem Nowakowskim, organizacji kombatanckich, parlamentarzystów, przedstawicieli uczelni, szkół, Kościoła, wielu organizacji i mieszkańców Płocka i powiatu płockiego.