Świąteczna akcja uczniów gąbińskiego Zespołu Szkół

25 października uczniowie gąbińskiego Zespołu Szkół wzięli udział w akcji #SzkołaPamięta, upamiętniającej lokalnych bohaterów oraz nauczycieli z lat II wojny światowej oraz epoki PRL-u. Dzięki młodym ludziom nagrobki osób zasłużonych zostały uprzątnięte oraz zapłonął na nich symboliczny znicz.

Już za kilka dni dzień Wszystkich Świętych, kiedy to w sposób szczególny wspominamy wszystkich tych, którzy odeszli. Są to zarówno członkowie naszych rodzin, jak i wszyscy ci, którzy w jakiś sposób wywarli wpływ na nasze życie. Wspomniana akcja została ogłoszona przez Ministerstwo Edukacji Narodowej. Uczniowie ZS w Gąbinie z entuzjazmem postanowili do niej dołączyć.

- Zbliżają się dni, w których w szczególny sposób pamiętamy o zmarłych. Porządkujemy groby i zapalamy znicze. – zgodnie wyjaśniają uczniowie – Wspominamy zarówno naszych bliskich, jak i tych, którzy zapisali się w historii – tej ogólnonarodowej i lokalnej. Pamięć o nich jest wyrazem szacunku dla ich życia i dokonań.

Młodzi ludzie upamiętnili także tych, którzy odeszli a byli częścią szkoły. Jak co roku zapalili znicze „swoim Profesorom” i Pracownikom szkoły.

Starostwo Powiatowe w Płocku
ul. Bielska 59, 09-400 Płock
tel.: (0-24) 267-68-00
fax: (0-24) 267-68-48
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
www.powiat-plock.pl


Godziny Pracy Urzędu:
od poniedziałku do piątku w godz. 7:30 - 15:30

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2019 Starostwo Powiatowe w Płocku
herb powiatu
Projekt i wykonanie: HEDEA
Ta strona wykorzystuje pliki cookies i inne podobne technologie. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w pamięci Twojego urządzenia.