Wielkie sprzątanie lasu w DPS w Brwilnie

21 października br. Dom Pomocy Społecznej w Brwilnie  z okazji ,,Światowego Dnia Krajobrazu” zorganizował wielkie sprzątanie lasu, do którego uczestnictwa zaprosił wielu wspaniałych gości. Impreza rozpoczęła się przedstawieniem ekologicznym w wykonaniu Mieszkańców pt.: ,, Przygody w stumilowym lesie”. Wicestarosta Płocki Iwona Sierocka, Dyrektor Joanna Maria Siemiątkowska,  Kierownicy, Mieszkańcy wraz z gośćmi posadzili dąb „Błogosławionego Antoniego‘’ podarowany przez leśniczego leśnictwa Brwilno, który został poświęcony przez kapelana ks. Krzysztofa Szulińskiego. Obok dębu został umieszczony kamień z napisem upamiętniającym to wydarzenie. Po oficjalnej części wydarzenia Goście wraz z mieszkańcami oraz pracownikami Domu, zaopatrzeni w worki i rękawice wyruszyli do pobliskiego lasu zbierać śmieci. Chętne osoby mogły wziąć udział w warsztatach ekologicznych. Dla wszystkich uczestników została przygotowana wojskowa grochówka.

Wśród osób, które włączyły się w pomoc, sprzątając las byli uczniowie: III LO im. Marii Dąbrowskiej w Płocku oraz uczniowie Zespołu Szkół Usług i Przedsiębiorczości im. Bł. Abp. A.J. Nowowiejskiego w Płocku.

Składamy serdeczne podziękowania naszym sponsorom i partnerom za pomoc w zorganizowaniu naszej inicjatywy:
- Leroy Merlin, za przekazanie wrzosów, które wykorzystano w trakcie warsztatów ekologicznych, 
- Piekarni ,,Słomkowscy’’, za otrzymane pieczywo, 
- Przedsiębiorstwu Gospodarowania Odpadami, za przekazane jednorazowe opakowania,
oraz firmie „Dubimex”, za przekazane artykuły spożywcze.

Starostwo Powiatowe w Płocku
ul. Bielska 59, 09-400 Płock
tel.: (0-24) 267-68-00
fax: (0-24) 267-68-48
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
www.powiat-plock.pl


Godziny Pracy Urzędu:
od poniedziałku do piątku w godz. 7:30 - 15:30

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2019 Starostwo Powiatowe w Płocku
herb powiatu
Projekt i wykonanie: HEDEA
Ta strona wykorzystuje pliki cookies i inne podobne technologie. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w pamięci Twojego urządzenia.