Kolejny Rok Akademicki Płockiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku rozpoczęty

 

W poniedziałek 7 października odbyła się uroczysta inauguracja Roku Akademickiego 2019/2020 Uniwersytetu Trzeciego Wieku.

Inaugurację poprowadził Andrzej Barciński prezes Społecznego Towarzystwa Oświatowego w Małej Wsi. W słowach skierowanych do słuchaczy wyraził podziw za wytrwałość i dociekanie wiedzy.   

Uniwersytet Trzeciego Wieku to najciekawsza obecnie forma rozwijania talentów, poszukiwanie nowych celów i pasji oraz zainteresowań osób dojrzałych. To także  doskonały sposób spędzania czasu wolnego, wymiany doświadczeń i poglądów oraz zawierania znajomości i przyjaźni.

Wykład inauguracyjny pod tytułem „Dzieje techniki budowy z cegły na Mazowszu od 12 do 20 stulecia” wygłosił Profesor Politechniki Warszawskiej z Zakładu Architektury Polskiej  dr hab. inż. architektury Robert Kunkel.   

W uroczystości udział wzięli: Piotr Zgorzelski Poseł na Sejm RP, Starosta Płocki Mariusz Bieniek, Wicestarosta Iwona Sierocka oraz Małgorzata Struzik – Dyrektor Wydziału Edukacji, Kultury i Spraw Społecznych, Paweł Bogiel Członek Zarządu Powiatu Płockiego, Magdalena Woja Wiceprzewodnicząca Rady Powiatu Płockiego, Karolina Koper Dyrektor Wydziału Rozwoju Gospodarczego i Promocji Starostwa Powiatowego w Płocku.

Odbył się także koncert grupy tenorów „TRE Voci”

Starostwo Powiatowe w Płocku
ul. Bielska 59, 09-400 Płock
tel.: (0-24) 267-68-00
fax: (0-24) 267-68-48
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
www.powiat-plock.pl


Godziny Pracy Urzędu:
w środy w godz. 7:30 - 17:00
w pozostałe dni robocze w godz. 7:30 - 15:30

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2019 Starostwo Powiatowe w Płocku
herb powiatu
Projekt i wykonanie: HEDEA
Ta strona wykorzystuje pliki cookies i inne podobne technologie. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w pamięci Twojego urządzenia.