Inauguracja roku akademickiego na Politechnice Warszawskiej Filii w Płocku

30 września 2019 roku po raz 53. zainaugurowano nowy rok akademicki na Politechnice Warszawskiej Filii w Płocku. Politechnika to jedna z czterech szkół wyższych działających w Płocku. Politechnika kształci osoby młode głównie na kierunkach związanych z miejscowym przemysłem chemicznym (rafineryjno-petrochemicznym).

W Politechnice obchody zorganizowano w Auli Gmachu Głównego przy ul. Łukasiewicza 17. Uroczystość uświetniły wystąpienia okolicznościowe, wręczenie nagród oraz oficjalne przyjęcie nowych studentów na pierwszy rok akademicki. Wykład inauguracyjny nt. „Współczesne wyzwania polskiej gospodarki wodnej” poprowadził prof. dr hab. inż. Zbigniew Kledyński.

Uroczystość zakończyło uroczyste odśpiewanie hymnu studenckiego „Gaudeamus igitur”.

W wydarzeniu wzięli udział lokalni oficjele, osoby kultury i nauki oraz samorządowcy m.in. Wicestarosta Iwona Sierocka oraz Dyrektor powiatowego Wydziału Edukacji, Kultury i Spraw Społecznych Małgorzata Struzik.