Orkiestra Dęta z historią

 

Od 1909 roku przy OSP Rębowo działa jedna z najstarszych Orkiestr Dętych w Powiecie Płockim. Zacny Jubileusz 110 lecia Orkiestry był okazją do uroczystego świętowania.    

29 września, uroczystości rozpoczęła msza św. w kościele parafialnym w Rębowie w  intencji Orkiestry. Następnie przestawiono rys historyczny zespołu oraz wysłuchano występu grupy wokalno –instrumentalnej „Retro”. Odbył się również koncert Jubilatki.

Uroczystość była też okazją do przekazania odznaczeń Zasłużony dla Ochotniczego Pożarnictwa w Powiecie Płockim, jak również pamiątkowego medalu Pro Masovia.          

Obecni na spotkaniu goście, mieli okazję obejrzeć wystawę poświęconą działalności Orkiestry na przestrzeni lat, przygotowaną przez Bibliotekę w Rębowie.

Jubileusz razem z Orkiestrą świętowali dh Piotr Zgorzelski Poseł na Sejm RP, Prezes Zarządu Głównego ZOSP RP dh Waldemar Pawlak, Wicestarosta Iwona Sierocka, Burmistrz Miasta i Gminy Wyszogród Iwona Gortat, Karolina Koper asystent społeczny Marszalka Województwa Mazowieckiego dh Adama Struzika, Prezes Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Płocku dh Hilary Januszczyk a także Elżbieta Jachimiak radna Powiatu Płockiego. 

Starostwo Powiatowe w Płocku
ul. Bielska 59, 09-400 Płock
tel.: (0-24) 267-68-00
fax: (0-24) 267-68-48
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
www.powiat-plock.pl


Godziny Pracy Urzędu:
w środy w godz. 7:30 - 17:00
w pozostałe dni robocze w godz. 7:30 - 15:30

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2019 Starostwo Powiatowe w Płocku
herb powiatu
Projekt i wykonanie: HEDEA
Ta strona wykorzystuje pliki cookies i inne podobne technologie. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w pamięci Twojego urządzenia.