Duninowskie Święto Plonów

Duninowskie Święto Plonów rozpoczęła w sobotę, 31 sierpnia Plenerowa Msza Święta dziękczynna po której nastąpiło oficjalne powitanie gości, obrzęd dożynkowy w wykonaniu Harcerskiego Zespołu Pieśni i tańca "Dzieci Płocka" oraz prezentacja sołectw i stowarzyszeń.

Na sołeckich kramach nie zabrakło regionalnych potraw, a podczas wydarzenia, GKS Fala i Nadwiślańskie Stowarzyszenie w Woli Brwileńskiej przy współudziale samorządu gminy Nowy Duninów zorganizowało zbiórkę charytatywną “Serce gminy dla Eweliny” dla naszej mieszkanki Eweliny Berlińskiej, z przeznaczeniem na jej rehabilitację. Ogromną popularnością cieszył się taniec w kręgu prowadzony przez grupę MAVILENA. Całość zakończyła zabawa taneczna z formacją LenArt i pokaz fajerwerków - "Światełko dla Eweliny".

Organizatorem Święta Plonów i Darów Wisły w Nowym Duninowie był Samorząd Gminy Nowy Duninów i Samorząd Powiatu Płockiego reprezentowany przez Wicestarostę Iwonę Sierocką oraz Radne Powiatu Płockiego Anna Dębska i Ewa Kowalak.