Otwarcie nowych sal w Środowiskowym Domu Samopomocy w Wyszogrodzie

„Kiedy się śmieje dziecko, śmieje się cały świat…” Słowa te wybrzmiały 31 lipca 2019r. w Środowiskowym Domu Samopomocy w Wyszogrodzie, podczas uroczystego otwarcia sali terapii sensoryczno-ruchowej i techniczno-stolarskiej oraz rozstrzygnięcia Konkursu Plastycznego pt. „Wakacje Marzeń”.

Wśród zaproszonych gości znaleźli się  Starosta Płocki – Pan Mariusz Bieniek, Wicestarosta Powiatu Płockiego - Pani Iwona Sierocka, Pani Ewa Smółka- Dyrektor Domu Pomocy Społecznej w Wyszogrodzie, Pan Hubert Więckowski – Dyrektor Placówki Opiekuńczo – Wychowawczej w Wyszogrodzie oraz Pan Rafał Barciński – Z-ca Dyrektora Wydziału Organizacji i Nadzoru Starostwa Powiatowego w Płocku. Podczas uroczystości nie zabrakło wspierających Nasz Dom Rodziców, Opiekunów i Bliskich  - Uczestników ŚDS w Wyszogrodzie.
Symbolicznego przecięcia wstęgi, dokonał Starosta Powiatu Płockiego - Pan Mariusz Bieniek, Pani Wicestarosta Powiatu - Iwona Sierocka oraz przedstawicielka grona rodziców Pani Bogumiła Ślaz.

Środki finansowe na otwarcie tych sal pochodzą z Powiatu Płockiego, a także Firmy „AurePio” Sp. z.o.o w Warszawie, która udzieliła wsparcia finansowego na ich wyposażenie.

Sale zarówno sensoryczno– ruchowa jak i techniczno-stolarska pozwolą na większą terapię dla osób niepełnosprawnych. Trzymamy kciuki, aby każda chwila terapii miała swój pozytywny oddźwięk widoczny w polepszającej się sprawności fizycznej, w funkcjonowaniu emocjonalno – społecznym.

Kolejną częścią uroczystości było rozstrzygnięcie konkursu Plastycznego pt. „Wakacje Marzeń” i wręczenie nagród zwycięzcom.

Nie zabrakło emocji, podziękowań i wzruszeń. Wszyscy goście i uczestnicy ŚDS, bawili się fantastycznie.Imprezie towarzyszyły wspaniałe zabawy, grill i słodycze.