Z prac Zarządu Powiatu Płockiego

W dniu 29 lipca 2019r. odbyło się posiedzenie Zarządu Powiatu Płockiego z udziałem Powiatowego Lekarza Weterynarii pana Marka Sankiewicza, którego głównym tematem było ASF (afrykański pomór świń).

Kilka dni temu na terenie Powiatu Płockiego w miejscowości Drwały w Gminie Wyszogród znaleziono martwego dzika, który był zarażony wirusem ASF. To pierwszy odnotowany przypadek na terenie Powiatu Płockiego. W dniu jutrzejszym tj. wtorek 30 lipca 2019r. odbędzie się w siedzibie Starostwa Powiatowego w Płocku przy ulicy Bielskiej 59, w sali 315 o godzinie 10:00 konferencja prasowa dotycząca wyżej wymienionej tematyki oraz dalszych zasad postępowania.