Piknik integracyjny w ramach Projektu pt.: „Aktywizacja społeczno-zawodowa mieszkańców powiatu płockiego”

W związku z realizacją zadania nr 6 Projektu pt.: „Aktywizacja społeczno-zawodowa mieszkańców powiatu płockiego” współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Osi Priorytetowej IX Wspieranie włączenia społecznego i walka z ubóstwem, Działania 9.1 Aktywizacja społeczno-zawodowa osób wykluczonych i przeciwdziałanie wykluczeniu społecznemu Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego na lata 2014-2020, dnia 02 lipca 2019 r. na Placu Piknikowym Dębowym w Płocku zorganizowano Piknik integracyjny dla 35 uczestników projektu, w tym 20 wychowanków przebywających w pieczy zastępczej lub opuszczających pieczę zastępczą, o których mowa w ustawie z dnia 09.06.2011 r. o wspieraniu rodziny i systemie pieczy zastępczej oraz dla grupy 15 osób z niepełnosprawnością w rozumieniu ustawy z dnia 27.08.1997 r. o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych i ich otoczenia, łącznie dla około 100 osób.

W ramach pikniku zapewniono mnóstwo atrakcji:

• zabawy artystyczno-plastyczne,
  • konkursy dla dzieci i młodzieży: plastyczne, muzyczne, zręcznościowe itp.,
  • zabawy animatorskie,
  • plac zabaw,
  • zjeżdżalnie,
  • zabawy i konkursy sprawnościowe,
  • turnieje integracyjne,
  • nagrody oraz upominki za udział w konkursach, zabawach i turniejach,
  • poczęstunek dla wszystkich uczestników.

Piknik miał na celu integrację uczestników projektu, zwiększenie ich aktywności w życiu społecznym, zacieśnienie więzi rodzinnych oraz wskazanie nowych form spędzania czasu wolnego.