Uroczystości patronalne w DPS Brwilno

Dom Pomocy Społecznej im. bł. abp. Antoniego Juliana Nowowiejskiego w Brwilnie k. Płocka świętował w czwartek, 13 czerwca uroczystość patronalną.

Z tej okazji na tle starej ,”Antoniówki” Mszę Świętą odprawił rektor Wyższego Seminarium Duchownego w Płocku, ks. Marek Jarosz. W homilii duchowny podkreślił, że pracownicy Domu Opieki są spadkobiercami społecznego zapału niesienia pomocy potrzebującym, który był znamienny w życiu Arcybiskupa. Po Eucharystii wszyscy zaproszeni goście mogli obejrzeć przedstawienie „Brwileńska sztuka” o męczeńskiej drodze Bł. Antoniego, które wystawili mieszkańcy – aktorzy.

W uroczystości uczestniczyli: Wicestarosta Iwona Sierocka, Przewodniczący Rady Powiatu Lech Dąbrowski oraz Radne Powiatu Płockiego Marlena Mazurska i Małgorzata Purcelewska.