Jubileusz Stulecia Szkoły w Radzanowie

13 czerwca w Szkole Podstawowej im. Mikołaja Kopernika w Radzanowie miła miejsce uroczystość związana z jubileuszem przypadającym na rok szkolny 2018/2019. Istnienie Szkoły w Radzanowie datuje się od roku szkolnego 1918/1919.

Przy wejściu do szkoły została odsłonięta tablica pamiątkowa z cytatem Mikołaja Kopernika: „Nie jest sprawą małej wagi uczynić jasnym to, co z racji swych właściwości pozostaje zasłonięte grubą mgłą niewiedzy”.

W części oficjalnej uroczystości Dyrektor  szkoły Bolesław Urbaniak przedstawił rys historyczny naszej szkoły oraz były wystąpienia gości zaproszonych. W części artystycznej uczniowie prezentowali wiersze i piosenki, a na zakończenie zaprezentowano film o szkole. W uroczystości udział wzięli: Członek Zarządu Powiatu w Płocku Paweł Jakubowski oraz Radny Powiatu Płockiego Paweł Tokarski.