Konkurs Historyczny „Polskie powstania 1794-1944”

W dniu 30 maja 2019r. w Zespole Szkół im. Leokadii Bergerowej w Płocku odbyła się  XI edycja Powiatowego Konkursu Historycznego „Polskie powstania 1794-1944” pod honorowym patronatem Starosty Płockiego Mariusza Bieńka.

Celem konkursu było kształtowanie świadomości i postaw patriotycznych wśród młodego pokolenia poprzez upowszechnienie wiedzy historycznej z zakresu polskich powstań oraz uczczenie 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

W konkursie udział wzięły szkoły podstawowe i gimnazjalne z powiatu płockiego, sierpeckiego, gostynińskiego. Konkurs wyłonił następujących laureatów:

wyróżnienie zdobył Adam Budzyński ze Szkoły Podstawowej nr 14 w Płocku, III miejsce Oliwia Toruniewska ze Szkoły Podstawowej w Solcu, II miejsce Aleksandra Makowska ze Szkoły Podstawowej w Blichowie. Zwycięzcą został Maciej Kiełbasa ze Szkoły Podstawowej w Lelicach.

W imieniu Starosty Płockiego nagrody wręczyła Wicestarosta Pani Iwona Sierocka. Przekazała gratulacje wszystkim uczestnikom, podkreśliła duże zaangażowanie i wysiłek opiekunów młodzieży w przygotowaniu ich do konkursu. Uzyskane wyniki potwierdziły wysoki i wyrównany poziom wiedzy uczestników.

Pani Wicestarosta życzyła wszystkim udanych wakacji i zaprosiła do udziału w kolejnej edycji Konkursu.

Skierowała również podziękowania do organizatorów konkursu:. Pani Zdzisławy Rycyk-Lubaś, Pani Grażyny Zwierzchowskiej i Pani Sylwii Kwiatkowskiej.