Płockie Forum Biznesu tuż-tuż. Można się jeszcze zgłaszać!

- Podczas Płockiego Forum Biznesu będziemy chcieli pokazać, jak ważną rolę, również w biznesie, odgrywa samorząd i w jaki sposób właśnie samorząd może wspierać przedsiębiorców – mówił podczas poniedziałkowej konferencji prasowej Starosta Płocki Mariusz Bieniek, oferując jednocześnie przedsiębiorcom z Powiatu Płockiego bezpłatny udział w Forum.

Konferencja, która odbyła się 6 maja w Domu Darmstadt przy Starym Rynku w Płocku, związana była z organizacją Płockiego Forum Biznesu – pierwszego tego typu wydarzenia w naszym regionie. Jego pomysłodawcami są płoccy przedsiębiorcy zrzeszeni w Izbie Gospodarczej Regionu Płockiego. Ma to być ukłon w stronę ludzi biznesu działających na naszym terenie, reprezentujących różne branże i usługi, a przy tym wyjątkowa okazja do nawiązania relacji, pozyskania nowych klientów i wymiany spostrzeżeń.

O tym, jak ważne będzie to wydarzenie, świadczy fakt, że honorowym patronatem objęli je: Marszałek Województwa Mazowieckiego, Starosta Płocki, Prezydent Miasta Płocka, Starosta Sierpecki, Starosta Gostyniński, a także Burmistrz Miasta Gostynin i Burmistrz Miasta Sierpc.

O genezie i szczegółach Płockiego Forum Biznesu opowiadali dziennikarzom jego organizatorzy oraz partnerzy: Prezes IGRP Krzysztof Izmajłowicz, Marszałek Województwa Mazowieckiego Adam Struzik, Starosta Płocki Mariusz Bieniek, Wiceprezes IGRP Lech Księżakowski oraz członek IGRP Dorota Mejri.

Sprawa najważniejsza – Płockie Forum Biznesu odbędzie się już 24 maja 2019 r. w Centrum Konferencyjnym Dom Technika w Płocku. – Zależy nam, abyśmy mogli się spotkać i zaprezentować siłę przedsiębiorczości naszego regionu – podkreślił Prezes Krzysztof Izmajłowicz, prezentując krótko program wydarzenia.

Forum będzie się składać z trzech części: Strefy Prezentacyjnej, Strefy Eksperckiej oraz Strefy Merytorycznej. Program wygląda następująco:

Strefa Prezentacyjna

10.00 – Uroczyste otwarcie PFB – przemówienia zaproszonych gości

10.30 – Zwiedzanie stoisk firm z regionu Płocka prezentujących swoje produkty i usługi

Strefa Ekspercka

10.30 – Konsultacje z zespołem ekspertów – ZUS, US, PIP, Urzędy Pracy

Strefa Merytoryczna

10.30 – Rola biznesu w zrównoważonym rozwoju Regionu Płockiego

11.30 – Prawa i obowiązki płatników VAT

12.30 - Wpływ kompetencji miękkich na efektywność biznesową przedsiębiorstwa. Jak szkolić pracowników?

13.30 – Biznes przyszłości z doradcą podatkowym

14.30 – Promocja firmy – wybór czy konieczność?

Marszałek Adam Struzik mówił, że Samorząd Mazowsza od lat wspiera inicjatywy, które mają na celu rozwój przede wszystkim małej i średniej przedsiębiorczości. Podkreślał, że bardzo ważne jest wykorzystanie środków europejskich na ten cel, współpraca biznesu z ośrodkami naukowymi (jak Politechnika Warszawska), otwarcie się na nowe technologie, korzystanie z odnawialnych źródeł energii.

Starosta Mariusz Bieniek również zwracał uwagę na znaczenie współpracy Samorządu z przedsiębiorcami. – Od 2014 roku, kiedy zaczynaliśmy kadencję, bezrobocie spadło już o ponad 10 punktów procentowych. Obecnie jest najniższe w historii tego Powiatu – mówił Starosta. Jak udało się tego dokonać? – Jeździliśmy od gminy do gminy, również z przedstawicielami IGRP. Rozmawialiśmy z Wójtami i Burmistrzami, spotykaliśmy się z przedsiębiorcami. Wysiłki, jak widać, bardzo się opłaciły.

Starosta podkreślał, że Samorządowi Powiatu Płockiego zależy na tworzeniu odpowiedniego klimatu i warunków dla nowych przedsiębiorców, bo nowe podmioty gospodarcze to przede wszystkim nowe miejsca pracy. Powiedział też o ofercie dla przedstawicieli biznesu z terenu Powiatu Płockiego w kontekście Płockiego Forum Biznesu. Otóż Powiat Płocki opłaci koszty, jakie musieliby ponieść przedsiębiorcy za stoisko na Forum.  – W tej chwili zgłosiło się do nas 12 przedsiębiorców z naszego terenu, ale ta oferta cały czas jest aktualna. Czekamy jeszcze na zgłoszenia od Państwa – zachęcał Starosta Mariusz Bieniek.

Na zgłoszenia przedsiębiorców z Powiatu Płockiego czekamy jeszcze do dn. 10 maja 2019 r. Prosimy pisać na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub dzwonić pod numer tel.: (24) 267 67 10.

W sumie do udziału w Płockim Forum Biznesu zgłosiło się już ok. 50 wystawców z całego naszego subregionu. Wydarzenie jest otwarte dla wszystkich chętnych.

 

Starostwo Powiatowe w Płocku
ul. Bielska 59, 09-400 Płock
tel.: (0-24) 267-68-00
fax: (0-24) 267-68-48
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
www.powiat-plock.pl


Godziny Pracy Urzędu:
w środy w godz. 7:30 - 17:00
w pozostałe dni robocze w godz. 7:30 - 15:30

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2019 Starostwo Powiatowe w Płocku
herb powiatu
Projekt i wykonanie: HEDEA
Ta strona wykorzystuje pliki cookies i inne podobne technologie. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w pamięci Twojego urządzenia.