Pożegnanie absolwentów...

Za nami bardzo ważny moment. 29 kwietnia br. uroczyście pożegnaliśmy nasze koleżanki i kolegów z klas maturalnych. Uczniowie klasy III liceum i IV technikum spędzili ostatnie chwile w szkolnych ławkach . Naszych absolwentów pożegnała Pani dyrektor Joanna Misiakowska wraz z przewodniczącą Rady Rodziców Panią Elżbietą Pydyniak. Młodzież natomiast wręczyła kwiaty na ręce pani dyrektor, składając tym samym najszczersze podziękowania całemu gronu pedagogicznemu, za trud włożony w nauczanie, za okazaną wyrozumiałość oraz wsparcie.

Były wzruszające przemówienia, życzenia i wspomnienia, zarówno młodzieży jak też nauczycieli i rodziców. Wśród gości dzisiejszej uroczystości był również pan podinsp. Robert Koper Naczelnik Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Płocku, który w podziękowaniu za współsprawcę z Policją, wręczył certyfikaty uczniom klas mundurowych. Po przemówieniach nadszedł czas na odebranie świadectw przez maturzystów. Nie mogło zabraknąć licznych nagród za osiągnięcia oraz za zasługi dla szkoły. Z okazji ukończenia szkoły wyróżnionych zostało wielu uczniów, m.in. za osiągniecia naukowe, artystyczne i sportowe. Najlepsze wyniki osiągnęli: Natalia Kunikowska, Wiktoria Bielecka, Patryk Sobczyński, Mateusz Pietrzak i Wiktoria Głowacka. Zdecydowanie na miano najlepszego ucznia klas kończących zasłużył Kamil Tatarka, który przez cały okres nauki w szkole wyróżniał się nie tylko wzorową postawą uczniowską, ale również koleżeńską. Z kolei Wiktoria Kopka i Karol Pisarski, znakomici młodzi artyści, w uznaniu swoich zasług dla promocji szkoły zostali wyróżnieni pamiątkowymi statuetkami. Tak zakończyła się część oficjalna, po której młodsi uczniowie pożegnali swoich kolegów i koleżanki, przedstawiając program artystyczny i wręczając pamiątkowe upominki. Dzisiaj mogliśmy wspominać lata, które tegoroczni absolwenci spędzili na zdobywaniu wiedzy, podnoszeniu kwalifikacji i rozwijaniu talentów. Były to lata wytężonej praca, której towarzyszyły chwile radości z sukcesów, a czasem też pewnie smutku z małych niepowodzeń. Trzeba jednak pamiętać, że te wszystkie doświadczenia kształtują was i przygotowują do dorosłego życia. Drodzy Absolwenci, zapamiętajcie te emocje, pielęgnujcie w sobie wspomnienia czasów szkolnych, rozmów z nauczycielami i budowania relacji z rówieśnikami. Kończycie jeden rozdział życia, ale otwieracie nowy. Za tych, którzy podjęli decyzję o kontynuacji nauki, trzymamy kciuki, by dostali się na wymarzone studia. Tym zaś, którzy za chwilę rozpoczną życie zawodowe, życzymy powodzenia i błyskotliwej kariery. Idźcie przez życie z odwagą i energią, a świat niech stoi przed Wami otworem! Mamy nadzieję, że zawsze będziecie miło wspominać czas spędzony w naszej społeczności.

Tekst i foto: ZS im. Jana Śniadeckiego w Wyszogrodzie