Świąteczne spotkanie w Zakrzewie

Wielkanoc to najstarsze i najważniejsze święto chrześcijańskie upamiętniające męczeńską śmierć i zmartwychwstanie Jezusa Chrystusa. We wtorek, 9 kwietnia Dom Pomocy Społecznej w Zakrzewie gościł przedstawicieli samorządu powiatowego, samorządów gmin Bodzanów, Mała Wieś i Wyszogród, placówek pomocy społecznej, szkół, ośrodków kultury, firm prowadzących działalność gospodarczą, organizacji pozarządowych oraz osoby wspierające działalność Domów Pomocy Społecznej i Warsztatów Terapii Zajęciowej w Zakrzewie i Nowym Miszewie.

Wśród zaproszonych gości nie zabrakło: Wicestarosty Iwony Sierockiej, Zastępcy Wydziału Polityki Społecznej Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego w Warszawie Kingi Jury, Kierownika Delegatury Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego w Płocku, Radnej Powiatu Płockiego Marleny Mazurskiej, Radnego Powiatu Płockiego Stefana Jakubowskiego, Wójta Gminy Mała Wieś Zygmunta Wojnarowskiego, dyrektorów jednostek organizacyjnych powiatu oraz mieszkańców DPS Zakrzewo.

Po części oficjalnej, zgodnie z polską tradycją zaproszeni goście i mieszkańcy podzielili się jajkiem przy wielkanocnym stole oraz skosztowali potraw przygotowanych przez mieszkańców Domu. Rodzinny nastrój panujący tego dnia w Domu Pomocy Społecznej oraz świąteczna dekoracja przypominały wszystkim o zbliżających się Świętach Wielkanocnych. Zaproszeni goście mieli okazję zapoznać się z pracami osób niepełnosprawnych wykonanymi w ramach terapii zajęciowej. Wyrazem zainteresowania i uznania dla wartości artystycznej i użytkowej była sprzedaż większości wyrobów. Uzyskane środki placówki przeznaczą na integrację społeczną uczestników WTZ.