Gala podsumowująca plebiscyt „Z Tumskiego Wzgórza 2018” już za nami. Kto wygrał?

W piątek 5 kwietnia w Domu Technika w Płocku zorganizowano Galę wieńczącą Plebiscyt „Z Tumskiego Wzgórza”. Spośród 40 propozycji Kapituły, mieszkańcy regionu płockiego za pomocą oddawanych przez siebie głosów wybrali te, które uznali za najważniejsze. W kategorii „W Regionie” najwięcej głosów zebrało…

… Stowarzyszenie Pro Patria – Lokalni Patrioci z Dobrzykowa za mural upamiętniający żołnierzy września 1939 roku! Nagrodę główną, okolicznościowy miedzioryt odebrał Prezes Stowarzyszenia Łukasz Strzelecki. Warto pamiętać, że Dobrzyków był miejscem szczególnie krwawych zmagań w wojnie obronnej z września 1939 roku.

12. edycja organizowanego przez Tygodnik Płocki plebiscytu, rozgrywała się w 4 kategoriach: Inicjatywy Społeczne i Gospodarcze, Kultura, Sport i Turystyka, W Regionie. Kapituła, w której skład weszli najwybitniejsze lokalne postaci w każdej z wymienionych dziedzin, na podstawie propozycji Tygodnika i czytelników, nominowała 10 wydarzeń w każdej kategorii, zaistniałych w 2018 roku. Podczas corocznej uroczystej Gali Tygodnik Płocki wyróżnia nominowanych. Zwycięzców w każdej kategorii, których wyłaniają czytelnicy TP poprzez głosowanie SMS-owe i kuponowe nagradza dodatkowo przepięknymi miedziorytami.

W kategorii „Inicjatywy gospodarcze i społeczne” największą popularnością czytelników cieszyło się wydarzenie „Bądź bezpieczny nad wodą! – motto ubiegłorocznej współpracy Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego i PKN ORLEN”. Nagrodę odebrali Wiceprezes WOPR Piotr Lisocki i członek zarządu PKN ORLEN ds. Rozwoju Zbigniew Leszczyński.

Kategoria „Kultura” to zwycięstwo Płockiej Orkiestry Symfonicznej za koncert „Polskie dzieła na 100-lecie niepodległości”. Nagrodę odebrał Adam Mieczykowski, dyrektor Orkiestry.

W kategorii „Sport i turystyka” bezkonkurencyjny był prezydent Płocka Andrzej Nowakowski. Czytelnikom ze wszystkich 10 Nominacji najbardziej do gustu przypadła bowiem inicjatywa „Rower miejski”.

W wydarzeniu uczestniczyli licznie zgromadzeni liderzy społeczni, przedsiębiorcy, politycy i samorządowcy m.in. Wicestarosta Iwona Sierocka oraz Przewodniczący Rady Powiatu Lech Dąbrowski. Gospodarzem wydarzenia, jak co roku był Redaktor Naczelny Tygodnika Płockiego Tomasz Szadkowski. Galę poprowadził Robert Majewski.