Targi Edukacji i Pracy w Wyszogrodzie

12 marca 2019 r. w Zespole Szkół im. Jana Śniadeckiego w Wyszogrodzie odbyła się X Edycja Targów Edukacyjnych „Od Edukacji do Pracy”.

Celem Targów było przekazanie maturzystom i ich rodzicom informacji o kierunkach kształcenia, warunkach rekrutacji do szkół ponadgimnazjalnych i możliwościach podjęcia pracy. Ideą organizowanego przedsięwzięcia było zaprezentowanie różnego rodzaju wsparcia, związanego z budową własnej kariery zawodowej, drogi edukacyjnej oraz poszerzenia informacji potrzebnych do kształtowania ścieżki rozwoju zawodowego na lokalnym rynku pracy. Wszyscy zainteresowani mieli możliwość zapoznania się z ofertami edukacyjnymi placówek oświatowych oraz z ofertami pracy instytucji rynku pracy, jak również uzyskania informacji o zawodach, skorzystania z pomocy doradców zawodowych i pośredników pracy.

Targi „ Od Edukacji do Pracy” miały przede wszystkim na celu pomóc uczniom klas maturalnych w wyborze kierunków dalszego kształcenia i ułatwienie dostępu do aktualnych propozycji wyższych uczelni. Młodzież mogła zapoznać się również z aktualnymi ofertami Urzędów Pracy i możliwościami zatrudnienia po skończeniu szkoły. Podczas Targów można było poddać się zabiegom kosmetycznym, profesjonalnemu masażowi, zbadać BMI, dać się uczesać czy też zmierzyć sobie ciśnienie. Szkoły wyższe, aby zainteresować swoją ofertą uczniów organizowały konkursy i pokazy, ale przede wszystkim udzielały informacji o kierunkach kształcenia
i warunkach rekrutacji.

Wśród zaproszonych gości nie zabrakło m.in.: Wicestarosty Iwony Sierockiej, Małgorzaty Struzik – Dyrektora Wydziału Edukacji, Kultury i Spraw Społecznych Starostwa Powiatowego w Płocku oraz Dariusza Boszko – Wicedyrektora Powiatowego Urzędu Pracy w Płocku.