NASZE SZKOŁY. Zespół Szkół im. Stanisława Staszica w Gąbinie

Marzec i kwiecień to miesiące, w których dzieci i młodzież decydują o swojej dalszej edukacji. Szkoły zapraszają na tzw. drzwi otwarte, a przyszli uczniowie i ich rodzice dokonują jednego z najważniejszych wyborów w życiu młodego człowieka. Zapraszamy do zapoznawania się z ofertą szkół prowadzonych przez Powiat Płocki również na naszej stronie.

Zespół Szkół im. Stanisława Staszica w Gąbinie oficjalnie funkcjonuje od 1 września 1979 roku. Jednak początków szkoły należy upatrywać 30 lat wcześniej, kiedy to powołano Publiczną Średnią Szkołę Zawodową w Gąbinie.

Od tego czasu szkoła przeszła kilkukrotną reorganizację, zmieniano jej nazwę, powoływano nowe kierunki, unowocześniano bazę. W 1979 roku włączono do Zespołu Liceum Ogólnokształcące i nadano placówce imię Stanisława Staszica.

Dziś placówka może się pochwalić znakomicie wyposażonymi salami i pracowniami, pięknymi obiektami sportowymi, spokojnym otoczeniem, a przede wszystkim kompetentną kadrą oraz wspaniałymi uczniami i absolwentami.

Przyszłych uczniów i ich rodziców, a także wszystkich zainteresowanych, zachęcamy do zapoznania się z ofertą szkoły, którą znajdą Państwo w niżej zamieszczonej prezentacji (pod galerią zdjęć).