IX Szkolne Targi Edukacji i Pracy w Zespole Szkół im. St. Staszica w Gąbinie

1 marca, na terenie hali sportowej przy Zespole Szkół im. St. Staszica w Gąbinie już po raz dziewiąty odbyły się Szkolne Targi Edukacji i Pracy. Organizowane cyklicznie Targi Pracy w Gąbinie są adresowane do przyszłych absolwentów szkoły, którzy już niebawem staną przed wyborem swojej drogi życiowej.

W tegorocznej edycji prócz przedstawicieli szkół wyższych i policealnych, urzędów pracy, służb mundurowych uczestniczyli: posłanka na Sejm RP Elżbieta Gapińska, Wicestarosta Iwona Sierocka, radne powiatowe Elżbieta Jachimiak i Ewa Kowalak, Dyrektor Wydziału Edukacji, Kultury i Spraw Społecznych Starostwa Powiatowego w Płocku Małgorzata Struzik.

Celem Targów było przekazanie maturzystom i ich rodzicom informacji o kierunkach kształcenia, warunkach rekrutacji do szkół ponadgimnazjalnych i możliwościach podjęcia pracy. Ideą organizowanego przedsięwzięcia było zaprezentowanie różnego rodzaju wsparcia, związanego z budową własnej kariery zawodowej, drogi edukacyjnej oraz poszerzenia informacji potrzebnych do kształtowania ścieżki rozwoju zawodowego na lokalnym rynku pracy. Wszyscy zainteresowani mieli możliwość zapoznania się z ofertami edukacyjnymi placówek oświatowych oraz z ofertami pracy instytucji rynku pracy, jak również uzyskania informacji o zawodach, skorzystania z pomocy doradców zawodowych i pośredników pracy.