100 dni do matury…

W sobotni wieczór, 26 stycznia 2019 roku uczniowie klas maturalnych Zespołu Szkół im. Leokadii Bergerowej w Płocku wraz z nauczycielami, rodzicami i zaproszonymi gośćmi, jak tradycja nakazuje „100 dni przed maturą”, bawili się na Balu Studniówkowym.

Uroczysty bal w „Złotej Komnacie” w Brochocinie rozpoczęli uczniowie klas czwartych- kierując podziękowania w imieniu swoich koleżanek i kolegów na ręce dyrekcji, wychowawców, nauczycieli i rodziców.

W imieniu rodziców przemówiła pani Ewa Kopycińska – przewodnicząca Rady Rodziców dziękując Dyrekcji, Radzie Pedagogicznej za cały trud włożony w przygotowanie młodzieży do dorosłego życia

Oficjalnego otwarcia studniówki dokonał pan Jacek Kłosiński- dyrektor Zespołu Szkół im. Leokadii Bergerowej w Płocku serdecznie witając wszystkich zebranych, a szczególnie Pana Lecha Dąbrowskiego Przewodniczącego Rady Powiatu Płockiego, na ręce którego złożył podziękowania dla Samorządu Powiatu Płockiego za pomoc i wsparcie, jakie potrzebne jest dla prawidłowego funkcjonowania szkoły.

Pan Przewodniczący w ciepłych słowach pogratulował maturzystom, życzył powodzenia na nadchodzącym egzaminie, podkreślił znaczenie tego wydarzenia w życiu młodego człowieka. Złożył wszystkim zebranym serdeczne życzenia w imieniu Starosty Płockiego Pana Mariusza Bieńka i całego Zarządu Powiatu w Płocku.

Bal rozpoczął się tradycyjnym polonezem. Każda z klas przygotowała dodatkowo swoją własną aranżację tańca.

Wspaniała zabawa trwała do białego rana w myśl słów poety Jana Kochanowskiego „Serdeczny druhu przybywaj, wesela z nami zażywaj! Skończymy o pianiu kura, Później już tylko ...matura!!!”.