Wiedza Twoim Ratunkiem

Pod takim hasłem Samorząd Powiatu Płockiego wraz z Zarządem Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Płocku podjął inicjatywę promującą bezpieczne zachowanie dzieci i młodzieży podczas zagrożeń, jakie mogą wystąpić.

Z tej okazji zostały zakupione ze środków Powiatu Płockiego broszurki informacyjne pt. ”Wiedza Twoim Ratunkiem – człowiek w niebezpieczeństwie”, w których poruszano następujące zagadnienia i zagrożenia:

- pożar

- czad

- powódź

- burza

- silny wiatr

- niebezpieczne substancje chemiczne

W dniach 23 - 25 stycznia w Wyszogrodzie, Gąbinie oraz Górach k / Płocka odbyły się spotkanie z uczniami oraz dyrektorami, podczas którego przekazano broszury informacyjne dla szkół powiatu płockiego . W spotkaniu uczestniczył i omówił zagadnienia : dh Hilary Januszczyk - Pełnomocnik Starosta Płocki ds. współpracy z OSP oraz w Wyszogrodzie uczestniczył dh Krzysztof Laskowski - Komendant Gminny ZOSP RP.