Posiedzenie Prezydium Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Płocku

 W dniu 25 stycznia odbyło się posiedzenie Prezydium Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Płocku. Obrady otworzył dh Hilary Januszczyk- Prezes Zarządu.

W obradach uczestniczyli: Przewodniczący Rady Powiatu – dh Lech Dąbrowski, Wicestarosta – Iwona Sierocka; mł. bryg. Artur Czachowski- Naczelnik Wydziału Operacyjnego KM PSP w Płocku; dh Jan Kołodziejski – Przewodniczący Komisji Rewizyjnej Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Płocku; dh Krzysztof Olejnicki- Zastępca Dyrektora Wydziału Ochrony Środowiska i Rozwoju Obszarów Wiejskich; dh Krzysztof Rygier- pracownik Biura Spraw Obronnych i Zarządzania Kryzysowego.

Podczas spotkania omówiono sprawy organizacyjne dotyczące eliminacji powiatowych ogólnopolskiego turnieju wiedzy pożarniczej, które odbędą się w dniu 13 marca b.r. o godz. 9.00 w Szkole Podstawowej nr 1 w Płocku. Następnie przedstawiciel Komendy Miejskiej PSP w Płocku przedstawił sytuację pożarową na terenie powiatu płockiego.

Z informacji Komendy Miejskiej PSP, wynika, że odnotowano ponad 3800 zdarzeń, z czego w ponad połowie z nich uczestniczyły jednostki OSP z powiatu płockiego. Najwięcej wyjazdów miały: OSP Gabin- 305, OSP Słupno- 206 i OSP Drobin- 160.

Po tym glos zabrali zaproszeni goście: Przewodniczący Rady Powiatu Płockiego – dh Lech Dąbrowski – przedstawił działania na rok 2019 w zakresie pomocy jednostkom OSP – m.in. kolejna edycja programu wsparcia dla osp na zakup sprzętu i umundurowania z terenu gmin po 3 jednostki – kwota dotacji po 5000 zł na każdą jednostkę OSP (100% finansowania); a także konkursu ekologicznego dla OSP i MDP organizowane przez Wydział Środowiska i Rozwoju Obszarów Wiejskich.

Wicestarosta – Iwona Sierocka zwróciła uwagę na programy skierowane dla organizacji pozarządowych organizowane przez Wydziały: Edukacji, Kultury i Spraw Społecznych oraz Promocji i Rozwoju Gospodarczego.

W sprawach różnych dh Hilary Januszczyk poruszył kwestie dotyczące: szkoleń dla skarbników gminnych i osp; sposobu rozliczenia CIT przez OSP i zmianach w regulaminie ds. odznaczeń.

 

Starostwo Powiatowe w Płocku
ul. Bielska 59, 09-400 Płock
tel.: (0-24) 267-68-00
fax: (0-24) 267-68-48
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
www.powiat-plock.pl


Godziny Pracy Urzędu:
w środy w godz. 7:30 - 17:00
w pozostałe dni robocze w godz. 7:30 - 15:30

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2019 Starostwo Powiatowe w Płocku
herb powiatu
Projekt i wykonanie: HEDEA
Ta strona wykorzystuje pliki cookies i inne podobne technologie. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w pamięci Twojego urządzenia.