Uwaga Zima !!!

W związku z utrzymującymi się trudnymi warunkami atmosferycznymi oraz prognozowanym wystąpieniem opadów śniegu, w odpowiedzi na apel Wojewody Mazowieckiego, Starosta Płocki zwrócił się do samorządów gminnych oraz Dyrektorów powiatowych jednostek organizacyjnych z prośbą o monitorowanie sytuacji oraz dokonanie przeglądu sił, środków oraz procedur do podjęcia stosownych działań zabezpieczających i kryzowych poprzez:

• sprawdzenie stanu przygotowania zarządców dróg do podjęcia akcji odśnieżania dróg powiatowych i gminnych;
  • zwrócenie uwagi na realizacje obowiązków przez administratorów, właścicieli
    i zarządców wielkopowierzchniowych obiektów handlowych oraz innych obiektów ze szczególnym uwzględnieniem użyteczności publicznej;
  • wzmożenie akcji prewencyjnych i informacyjnych w zakresie kontrolowania miejsc przebywania osób bezdomnych zagrożonych wychłodzeniem w celu udzielania pomocy.

W Powiatowym Centrum Zarządzania Kryzysowego w Płocku pod numerami telefonów: 24 267 67 13 i 608 598 069, całodobowo można uzyskać informacje dotyczące pomocy dla osób bezdomnych.